“Мене обурюють вандали, які зрізали живі дерева”: Бондаренко про вирубку лісу в парковій зоні Черкас

27 лютого 2023, 15:51

Фото Сергія Шмиголя

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відреагував на те, що приватні підприємці в Черкасах зрізали здорові дерева в лісопарковій зоні.

За його словами, його обурюють та зовсім не влаштовують вчинки "цинічних вандалів", які зрізали живі дерева на земельній ділянці біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Степана Бандери (колишня – Можайського).

- Ще в 2007 році тодішній депутатський корпус на чолі з міським головою Сергієм Одаричем ухвалив безвідповідальне рішення «Про надання приватному підприємству «Дніпробуд-Центр» земельної ділянки в оренду біля перехрестя вул. Лісова просіка та вул. Можайського». Ним, фактично, дали «зелене світло» на забудову ділянки, яка відноситься до зони зелених насаджень загального користування. А вже в 2011 році змінами до Генерального плану міста Черкаси зарахували цю земельну ділянку до житлової забудови, - розповів Бондаренко.

Фото Анатолія Бодаренка

Бондаренко також переконує, що його команда впродовж кількох років поспіль протистояла початку забудови в цьому місці.

- Профільні структури відмовляли в наданні дозвільних документів, але, на превеликий жаль, рішеннями Черкаського окружного адміністративного суду та Шостого апеляційного, куди звертався підприємець, було скасовано рішення виконавчого комітету й зобов’язано департамент архітектури та містобудування надати містобудівні умови та обмеження. Але навіть після рішення суду ніхто не давав дозвіл на суцільне знищення дерев. У містобудівних умовах та обмеженнях, які відповідно до ухвали видав департамент, максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки становив 20 відсотків, - пише міський голова.

Фото Анатолія Бондаренка

Водночас, у 2017 році департамент архітектури та містобудування розробив зміни до Генерального плану Черкас, які повертали земельну ділянку на Лісовій просіці до паркової зони, каже Бондаренко.

- Вчасне ухвалення на сесії цих корективів могли б завадити прийняттю тих рішень суду, які призвели до цієї ганебної ситуації. На жаль, за зміни проголосувала вже нова каденція депутатів у 2021 році. Кожна людина, підприємець має відповідати за свої вчинки та за шкоду, яку він наніс суспільству. Тож ми в межах повноважень докладемо всіх зусиль для того, аби забудовник поніс справедливу відповідальність за скоєне, - додав Анатолій Бондаренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах вимагають зупинити вирубку дерев та скасувати будівництво в лісопарковій зоні

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Набдюдательний :

Не плакатись а подати у відставку

Черкащанин :

Меру треба не в фейсбуці про це коментувати, а негайно скликати позачергову сесію щоб зупинити вирубку та заборонити забудову, перевірити діяльність відповідного підрозділу міськради хто видавав рішення забудовнику з порушенням чинного законодавства, хто не проконтролював та допустив вирубку як там лісопаркова зона, та взагалі усю діяльність Артура Савіна та підпорядкований йому підрозділ. Залучити до цього питання усі правоохоронні органи та прокуратуру. Юридичному підрозділу міськради підготувати терміново позов до суду паралельно з позовом від громадськості. Винних притягнути до відповідальності , де ознаки злочину судить де адмін, штраф, звільнення та повістка до ЗСУ. Хто спиляв дерева терміново зобов’язати засадити в два рази більше дерев чим спиляли та упорядкувати дану територію. МЕР та ДЕПУТАТИ СХАМЕНІТЬСЯ.

Вгору