У Черкасах вимагають зупинити вирубку дерев та скасувати будівництво в лісопарковій зоні

27 лютого 2023, 13:49

Фото Сергія Шмиголя

На сайті Черкаської міської ради зареєстрували дві петиції з вимогою зупинити вирубку лісу в одному з мікрорайонів міста та надалі скасувати там будівництво.

За словами авторки однієї з петицій, 20-22 лютого цього року приватне підприємство "Дніпробуд-Центр" розпочало вирубку лісу на перехресті вулиць Лісова Просіка та Можайського.

- Ця ділянка лісового масиву була обстежена в 2017 році комісією Черкаської міської ради, про що було складено акт, згідно якого майже всі дерева були в доброму та задовільному стані. Крім того, згідно генерального плану міста, ця земельна ділянка з лісовим масивом належить до лісопаркової зони, - зазначила вона.

Через дії приватного підприємства було знищено майже 500 дерев різної породи.

- Навпроти цієї ділянки, в глиб ліс, вже розпочалася забудова із вирубкою лісу, така ж ситуація в лісопарковій зоні. Мешканці міста та мікрорайону "Лісовий" вимагають зупинити варварське знищення лісу в Соснівському районі міста та забудову на цих ділянках. Вимагаємо провести детальну перевірку щодо законності дій забудовників на зазначених ділянках лісопаркової зони Черкас, а саме:  надання дозволів на видалення дерев, законність надання відповідних дозволів на вирубку лісу і на забудову на цих ділянках, отримання містобудівних умов та обмежень. Вимагаємо ініціювати перевірку відношення цих ділянок до археологічного заповідника "Черкаські берегові схили" і надання висновку Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної адміністрації. Варто не забувати, що вирубка лісу може мати серйозні наслідки для екосистеми та навколишнього середовища, такі як знищення житла для диких тварин, зменшення кисню та збільшення вуглекислого газу в атмосфері, ерозія ґрунту тощо, - йдеться в тексті.

Фото Сергія Шмиголя

Автор іншої петиції зазначає, що лісопаркові зони Черкас - це така ж власність громадян, як і цивільні об'єкти.

- І ні міський голова, ні департаменти не мають права надавати дозвіл на їх вирубку, не провівши перед цим опитування тих, хто живе поруч та користується цією ділянкою. Цей дозвіл - показник повної байдужості влади до думки містян. Закликаємо негайно переглянути рішення за участі незалежних громадських експертів, екологів та просто небайдужих людей, а також призначити компенсацію місту за вирубку зелених насаджень від забудовника. Винні у виданні ганебного дозволу повинні понести відповідальність відповідно до закону та здорового глузду, - пише автор.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Черкащанин :

Меру треба не в фейсбуці про це коментувати, а негайно скликати позачергову сесію щоб зупинити вирубку та заборонити забудову, перевірити діяльність відповідного підрозділу міськради хто видавав рішення забудовнику з порушенням чинного законодавства, хто не проконтролював та допустив вирубку як там лісопаркова зона, та взагалі усю діяльність Артура Савіна та підпорядкований йому підрозділ. Залучити до цього питання усі правоохоронні органи та прокуратуру. Юридичному підрозділу міськради підготувати терміново позов до суду паралельно з позовом від громадськості. Винних притягнути до відповідальності , де ознаки злочину судить де адмін, штраф, звільнення та повістка до ЗСУ. Хто спиляв дерева терміново зобов’язати засадити в два рази більше дерев чим спиляли та упорядкувати дану територію. МЕР та ДЕПУТАТИ СХАМЕНІТЬСЯ.

Вгору