Маленьких черкащан забезпечать препаратом, який дозволить діагностувати первинний спалах туберкульозу

23 серпня 2017, 13:20

Дітей в обласному центрі забезпечать туберкуліном, за допомогою якого маленьких черкасців діагностуватимуть на рівень первинного спалаху туберкульозу. Це рішення прийняли на засіданні виконкому Черкаської міської ради, пише "ВиЧЕрпно".

За словами директора департаменту охорони здоров’я ЧМР Олега Стадника, держава ось уже 5 років як припинила закупівлю туберкуліну і розподіл його по всій території України. Відповідно, такі функції покладено на органи місцевого самоврядування.

- Туберкулінодіагностика – це не виявлення відкритих форм туберкульозу, це не додаткові способи лікування. Це моніторинг первинного рівня контакту в дитини спалаху туберкульозної палички. Це дуже важливо для того, щоб робити попереджуючі профілактичні заходи, — розповідає Олег Стадник.

Крім того, на засіданні виконкому прийняли проект рішення «Про затвердження міської програми забезпечення закладів охорони здоров’я виробами медичного призначення з гемостатичною дією у  2018 – 2020 роках».

- Ми пропонуємо передбачити кошти на закупівлю гемостатичних бинтів для того, щоб і в школах, і в приймальних відділеннях була можливість своєчасної зупинки кровотеч, — зазначив Олег Стадник.

Крововтрати посідають 5 місце в усій структурі смертності. За статистикою, протягом 2016 року у Черкасах було зареєстровано 20,5 тисяч травм, отруєнь і інших наслідків шкідливого впливу. Серед дітей – 6 тисяч, підлітків – 792 випадки. У 140 нещасних випадках невиробничого характеру наступив летальний наслідок.

Вгору