Льотчик з Черкащини загинув під час виконання навчально-бойового польоту

18 жовтня 2018, 10:15

Льотчик з Черкащини загинув під час виконання навчально-бойового польоту

Катастрофа винищувача Су-27УБ у Вінницькій області сколихнула всю країну. Трагедія сталася у вівторок, 16 жовтня, під час виконання навчально-бойового польоту. Внаслідок авіаційної катастрофи загинуло двоє пілотів – полковник Іван Петренко та підполковник Сет «Джетро» Нерінг, повідомляє "Gazeta.ua".

Жертв серед мирного населення немає. За словами місцевих мешканців – очевидців катастрофи, літак почав втрачати висоту і пілоти відвели винищувач від житлових будинків.

Загиблий 47-річний Іван Петренко народився в Умані, у родині військового льотчика-інструктора, закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків. Починав льотчиком-інструктором учбового полку, далі служив в винищувальній авіації в частинах по всій території України. Під час війни очолив 40-у бригаду тактичної авіації у Василькові. Згодом обійняв посаду заступника командира Повітряного командування “Схід” з авіації. Загалом в авіації провів 25 років.

Іван Петренко має загальний наліт понад 1100 годин та кваліфікацію "Військовий льотчик 1 класу". Літав на винищувачах: Л-39, Су-27, МіГ-29. У період з 2014 до 2015 рік полковник Петренко брав безпосередню участь у захисті повітряного простору у зоні бойових дій на Донбасі.

- Усі, хто знав Івана Миколайовича особисто, любили його за многогранність та відданість справі, – розповідає командир повітряного командування "Схід", генерал-майор Олег Струцінський.

За словами генерала-майора, винищувач Су-27 простий в керуванні, обладнаний системою автоматичного управління і має надійну систему порятунку життя.

- Наліт на цьому літаку у льотчика складав біля 150 годин. Загибель нашого товариша, досвідченого пілота, залишається загадкою, – говорить Струцінський.

- Прослужили з ним майже два роки. Вимогливий, справедливий офіцер. Спеціаліст високого класу, має хорошу підготовку, досвід. Він зміг підтримати свій рівень підготовки в складні часи, коли авіація літала мало. Але він вже мав високий клас і підтримував його, – розповідає заступник командира Повітряного командування “Схід” з морально-психологічного забезпечення, полковник Віталій Оніщенко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору