Командир луганського «Беркута», який вчинив побиття майданівців у Черкасах, служить в «МВД ЛНР»

11 листопада 2015, 12:46

5a08b7b455c29c304dabcd194521e2e1_L

Нещодавно обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальні акти стосовно 11 колишніх працівників міліції та трьох екс-співробітників прокуратури – у справах, що стосуються подій Революції Гідності в Черкасах, зокрема, у жорстокому придушенні силовиками двох «штурмів» обладміністрації у січні 2014 року. Нагадаємо: тоді співробітниками «Беркуту» було побито дуже багато мітингувальників, журналістів черкаських, всеукраїнських і польських ЗМІ та навіть випадкових перехожих, пише Вечірка.

Прокурор області Сергій Овчаренко назвав декілька гучних прізвищ оголошених у розшук – зокрема, і командира відкомандированого для спроби втихомирення бунтівних Черкас спецпідрозділу «Беркут» з Луганщини Валерія Костенка. Прокурор наголосив, що нині вживаються заходи щодо розшуку вказаних осіб.

Враховуючи посилений інтерес в суспільстві до цієї справи, спробуємо допомогти правоохоронцям у справі пошуку місцезнаходження громадянина Костенка. Насправді, втікаючи зі своїми «беркутівцями» спочатку на Київ, а звідти – на Луганськ, він і не намагався заплутувати сліди…

Вперше засвітився на прес-конференції, скликаній одразу після прильоту зграї «Беркута» до їхнього гнізда в Луганську. Спростував розповідь нардепа-регіонала Єфремова, який намагався присвоїти собі «подвиг» евакуації беркутівців – натомість повідав, що з протестувальниками, які перекрили злітну смугу в київському аеропорту «Жуляни», домовлялися представники опозиції. Один з відомих і нині політиків власним коштом оплатив спецпідрозділу окремий «борт» до Луганська… На завершення тієї прес-конференції полковник гучно заявив журналістам – мовляв, його підрозділ створений для боротьби зі злочинцями, а не проти народу і підкреслив: «Луганский «Беркут» стоит на страже закона и защиты законных интересов граждан».

Втім, екс-начальник УМВС в Луганській області Олексій Науменко згадує: коли наприкінці квітня він зустрівся з особовим складом луганського «Беркута» для знайомства, половина із сидівших у залі, встали і вийшли, як тільки почули, що його призначив Київ. Серед тих, хто вийшов, був і Валерій Костенко. Зі слів Науменка, з усього керівництва «Беркута» в Луганську вірним українській Присязі залишився лише один офіцер, заступник Костенка…

На сайті Луганського УМВС, який, схоже, ніхто особливо не відслідковує, досі зберігається інформація про Костенка в часи його служби Україні – збереглося навіть вітання червня 2013 року від колегії управління з Днем народження – з побажанням «Пусть вас никогда не оставляют оптимизм и творческое вдохновение, а судьба оберегает от неприятностей».

Неприємностей від українського правосуддя колишній полковник української міліції, який перейшов на бік проросійських терористів, дійсно досі так і не отримав. А відносно «творческого вдохновения»… Свого часу він любив вручати «беркутівцям»-новачкам берети під пісню «Но я выдержу, я знаю. Символ крови оправдаю. Шел к нему так много лет – Это краповый берет». Про новітню службу в «МВД ЛНР» Валерій Костенко у липні 2015 року розповідав російським журналістам з видання «Вести.ру» - і ті писали про фігуранта черкаських подій у своїй статті «Луганский "Беркут" не дает спуску украинским диверсантам». Зокрема, російські журналісти зазначають: «Сегодня МВД Луганской народной республики действительно занимается внутренними делами… Но в прошлом – каждый сотрудник ведомства прошел тяжелые бои в рядах ополчения». Тоді ж, у липні 2015 року у сепаратистських та російських ЗМІ з’явилася також інформація про те, що дружина “беркутівця» Костенка стала «міністром економіки» самопроголошеної «ЛНР». А 9 листопада 2015 року громадська ініціатива «Права справа» розповсюдила інформацію про те, що це «міністерство» отримало персональне розпорядження від самого «президента» Плотницького - прогнати з території «ЛНР»… горілку виробництва «братньої ДНР». За інформацією «Правої Справи», таким чином звільняють лижню для бюджетоутворюючого підприємства «республіки» - Луганського лікеро-горілчаного підприємства, що має бренд «Луга-нова». Є інформація про те, що частина цієї горілки ввозиться і для продажу в Україні, тож активісти звертають на це увагу українських силовиків…

До речі, за інформацією ТСН «1+1» днями на Черкащині, де так хочуть побачити у залі суду луганського «беркутівця», бачили… його безпосереднього начальника часів Януковича-Захарченка, екс-керівника міліції громадського порядку МВС генерала Олексія Крикуна. Він теж зник після Революції Гідності з України, довго був у Росії. Як і навіщо повернувся в Україну і чим тут займається – достеменно невідомо. Генпрокуратура каже, що не може його знайти, але хоче бачити лише як… свідка у справі злочинів проти Майдану.

Поділитись

Коментарі

Вгору