ТОП-5 «радянських» назв у населених пунктах Черкащини (інфографіка)

11 листопада 2015, 12:51

aHR0cHM6Ly9pbWctZm90a2kueWFuZGV4LnJ1L2dldC82NDQyLzEyMTQ4MzMyMC4xYy8wX2ViODM3XzFmNTRmMmQ4X1hMLmpwZw

До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію. Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Черкасах і населених пунктах Черкаської області*, інформують у прес-службі відомства.

Із майже 2100 вулиць, провулків, проспектів і площ Черкаської області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався на близько 340 топонімічних об’єктів. Понад 70 із них розташовано у самих Черкасах.

Найпопулярніша назва таких вулиць на Черкащині – вулиця Леніна. А ось як виглядає повний топ-5 «радянських» назв у населених пунктах області:

Леніна – 21 вулиця із такою назвою
Кірова – 14
Комсомольська – 14
Карла Маркса – 12
Пролетарська – 12

Найчастіше «радянські» вулиці у Черкаській області називали на честь політичних, військових і громадських діячів – іменами 50 із них названо майже 250 вулиць регіону.

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Черкас та з'єднати в одну, вона була б завдовжки близько 75 км і дотяглася б від цього міста до Канева. А загальна довжина «радянських» вулиць усієї області – близько 570 км: як автодорогами від Черкас до Тернополя.

aHR0cHM6Ly9pbWctZm90a2kueWFuZGV4LnJ1L2dldC8xNzg3MS8xMjE0ODMzMjAuMWMvMF9lZTJkMV81NjMzMjg2OV9YTC5qcGc

Згідно з даними пошуку Яндекса, серед вулиць, що можуть бути перейменовані відповідно до Закону, у Черкасах найчастіше шукають будинки на Ільїна, Рози Люксембург і Петровського. А щодо власне декомунізації черкащани запитують у Яндексі, наприклад, таке: [черкассы переименование улиц] та [переименование улиц што делать с документами].

Про те, скільки вулиць потрапило під дію Закону про декомунізацію в усій країні, можна прочитати у блозі Яндекс.України: https://blog.yandex.ua/post/3080/.

Інфографіку про найпопулярніші «радянські» назви вулиць в інших областях України та їх довжину можна переглянути в альбомі: https://fotki.yandex.ru/users/ya-ukraine-official/album/490764.

*Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об'єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Поділитись

Коментарі

Вгору