Хасидів, яких декілька годин тримали в «Борисполі», почали впускати в Україну

26 серпня 2020, 20:20

фото тематичне

Під час проходження паспортного контролю, 50 ізраїльтян, серед яких є жінки і діти, затримали і не впустили до України

Після скандалу 25 із 50 паломників хасидів, які прилетіли з Ізраїлю і декілька годин тримали в аеропорту «Борисполя», почали пропускати в Україну. Про це повідомляє «Главком».

Раніше повідомлялося, що під час проходження паспортного контролю, 50 ізраїльтян, серед яких є жінки і діти, затримали і не впустили до України.

Паломники зазначають, що прилетіли до родичів в Умань на святкування іудейського нового року Рош-ха-Шана. Саме через це, вони вважають, що їх не впускають в Україну.

Юрист фонду імені Рабі Нахмана Ірина Рибницька у коментарі азначила, що ніякої заборони на в'їзд до України громадянам Ізраїлю немає.

- Ми щойно телефонували в МЗС України і пресслужбу ДПСУ. Ніякої заборони немає. І ніхто не знає, чому не пропускають громадян Ізраїлю в Україну, - заявила Рибницька.

Нагадаємо, Україна прийняла рішення обмежити паломництво хасидів до Умані на свято Рош-ха-Шана в поточному році через пандемію коронавірусу.

Раніше стало відомо, що влада Ізраїлю може заборонити польоти в Україну. Наразі кожен третій хворий на коронавірус в Ізраїлі - представник ортодоксального сектора. Зокрема, головний координатор боротьби з коронавірусом у країні рекомендував уряду максимально обмежити виїзд паломників до Умані в Україну на могилу рабі Нахмана - в зв'язку з високою небезпекою спалаху масового зараження та розповсюдження хвороби.

Між іншим, Ізраїль може вивезти останки рабі Нахмана з Умані.

Також наагадаємо, що раніше Кабінет міністрів взагалі заявляв, що заборонить цього року паломникам-хасидам відвідувати Україну.

Як повідомлялося, міський голова Умані Олександр Цебрій заявив, що у разі масового приїзду прочан-хасидів на святкування іудейського Нового року — Рош ха-Шана — готовий заблокувати в'їзди до міста.

Поділитись

Коментарі

Вгору