Уманчани готові блокувати автобуси з хасидами, але поки що збиратимуть підписи під петицією про заборону паломництва

16 серпня 2020, 20:00

Попри застороги Ізраїлю і щоденне зростання кількості хворих в Україні уряд вирішив не забороняти цьогорічне святкування іудейського нового року на могилі цадика Нахмана в Умані, на яке традиційно на початку вересня приїжджає більше 30 тисяч прочан.

- Станемо перед автобусами, і не пустимо в Умань хасидів! – з такими словами сьогодні на віче зібрались жителі Умані.

- У наших словах і діях немає антисемітизму, намає політики. Однак ми хочемо, щоб наші діти були здоровими, щоб 1 вересня вони пішли до школи. Ми сиділи вдома під час карантину, ми святили паски на Великдень онлайн, не ходили на богослужіння. Тому ми переконані, що святкування Рош ха-Шана може також відбутись в іншому форматі. Держава Ізраїль також проти дозволу паломництва цього року, ми – проти. Нам кажуть, що паломників буде 5 – 10 тисяч. А в мене запитання – а хто контролюватиме їхню кількість? – виступив міський голова Умані Олександр Цебрій.

– Приїзд паломників-хасидів для святкування Рош ха-Шана під час пандемії, цього року є надзвичайно ризиковим і небезпечним, як для громади міста, так і для самих прочан. На сьогодні необхідно подбати про те, щоб убезпечити громаду міста від ризиків, які можливі під час святкування іудейського нового року. Паломництво-хасидів в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, може викликати непередбачувані наслідки для населення Умані, та населення України в цілому.

Лікар, що брала участь у формуванні перших мобільних бригад, які виїжджали на підозри коронавірусу, розповіла, що прочани – надзвичайно закриті і не допускають в своє середовище лікарів.

- У нашому місті хвороба з’явилась, коли сюди приїхала родина хасидів. Чоловік, на жаль, помер. Але наскільки важко їх було обстежити! Нам доводилось двічі викликати екіпажі поліції, щоб взяти аналізи. Тому якщо вони приїдуть, якщо серед них будуть інфіковані – то це буде неконтрольований процес, – наголосила вона.

Цебрій додав, що на сьогодні головне завдання уманчан – назбирати 25 тисяч підписів під петицією, зареєстрованою на сайті Президента.

Поділитись

Коментарі

Чопра Умань :

А бабло де брати , коли патлаті не приїдуть.
Шмулики нам реальне бабло везуть.

Вгору