Із заходу до Черкащини наближається нова порція атмосферних фронтів

18 січня 2018, 11:22

На Черкащину впливають атмосферні фронти південного циклону, якими область умовно поділена на дві частини: із сухим снігом – Умань, Звенигородка, де за ніч випало 24-35 мм снігу та його висота становить 31-33 см. Із мокрим снігом, дощем - східна частина області, де випало 20-31 мм, висота снігового покриву 19-31 см, і лише у Чигирині – 3 см. Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Найбільш інтенсивні опади минулої ночі, які досягли критерію стихійного гідрометеорологічного  явища зафіксовані метеостанціями Золотоноша, Звенигородка та Умань 24-35 мм. Крім цього у Черкасах та Смілі налипання мокрого снігу 13-14 мм. А у Золотоноші - 58 мм, що теж досягло критеріїв стихії та створює надмірне навантаження на лінії електропередач та зв’язку.

За синоптичною ситуацією, над Атлантикою активізувався циклон, який зі швидкістю 50 км/год переміщується на Білорусь через північні регіони Європи. Тобто із заходу до нас наближається нова порція атмосферних фронтів. Взаємна дія атмосферних фронтів південного та західного циклонів збережуть негоду на Черкащині і ввечері 18 січня, вночі та у першій половині дня 19 січня. Тому у цей період очікується цілий комплекс небезпечних явищ – сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця. Після 15:00 год. 19.01 атмосферні фронти залишать наш регіон.

Шторм-прогноз погоди по м. Черкаси та області  на добу 19 січня 2018 року

Хмарно з проясненнями. Сніг, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вітер переважно південно-західний  7-12 м/с, місцями пориви 15-20 м/с. Температура повітря впродовж доби -3..+2º, у Черкасах 0..-2º.

За повідомленням Черкаського обласного центру з гідрометеорології.

Вгору