Громадськість вимагає дотримання регламенту виконкому

23 грудня 2014, 23:36

1На засіданні міськвиконкому 23 грудня члени Координаційної ради сил Майдану Черкащини звернулись з вимогою ознайомлювати громадськість з проектами рішень за 20 днів до їх прийняття.

Така вимога громадськості гарантована законами  «Про місцеве самоврядування» та «Про доступ до публічної інформації». Недотримання норми Закону "Про доступ…" може стати підставою відміни будь-якого рішення, як сесії міськради, так і виконкому, через адміністративний суд.

Так, у ст.15 п. 3 Закону «Про доступ…» зазначено: «Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття». На думку в.о. голови Координаційної ради Анатолія Рекуна, дотримання цієї норми дасть змогу більше залучати територіальну громаду, щоб на етапі підготовки рішень вже було враховано її думку. Активісти Ради пропонують дотримуватись хоча б терміну в один тиждень, якщо 20 днів є неможливими, за свідченням начальників департаментів.

Сергій Одарич запропонував створити робочу групу, яка «пройдеться по регламенту виконавчого комітету,  і сформулює ті пропозиції, які треба змінити».

За інформацією прес-служби Координаційної ради сил Майдану Черкащини

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору