На Уманщині бандити їздили на таксі і грабували сільради

24 грудня 2014, 08:00

8bdd0dd80e8c4185291f109428acb32b_M

Похмурий осінній ранок приніс у Ладижинку (Уманський район) погані новини: вночі пограбували сільський приватний магазин. Продавщиця рано відкрила двері – замок цілий, а залі і підсобці наче буревій прогулявся. І виніс за собою цінніше з товарів – в першу чергу алкогольні напої. Зняли тривогу, кинулись у сільраду, а там своя біда: виявилось, що вночі тут теж побували непрохані гості. Розтрощили метало-пластикове вікно, залізли у кабінет сільського голови, вкрали ноутбук, забрали гроші, які односельці всією громадою збирали на допомогу учасникам АТО. Це трапилось в ніч на 12 листопада, інформує Черкаський край.

А невдовзі бандитські напади на органи місцевої влади стали набули характеру пошесті, яка охопила всю південну частину району. За місяць пограбували ще п’ять сільських рад – у Городниці, Текучій, Фурманці, Ропотусі і Громах. І всюди одним «почерком»: залазили у вікно, виносили комп’ютри, офісну техніку і гроші. Попутно навідувались у торговельні точки і пивнички, грабували сільські клуби і навіть дитячі садочки. Райвідділ внутрішніх справ посилив патрулювання, на допомогу залучили громадські формування з охорони порядку в кожному селі. І саме завдяки пильності активістів банду, що грабувала сільради, вдалося впіймати.

Пізнього вечора, коли давно спустіли і затихли сільські вулиці, в центрі села Оксанина зупинилось таксі. З машини вибралось кілька хлопців і тут же шаснули в темряву в напрямку сільської ради. Нічна поява незнайомців на таксі насторожила чергових оксанинського загону, вони теж поспішили до сільської ради. Наткнувшись на охорону, прибульці кинулись врозтіч. Відтак сільську раду в Оксаниній вберегли від злодіїв. Цей епізод і став відправною точкою в розкритті цілої серії злочинів – крадіжок і пограбувань в селах Уманського району. Членів банди скоро вдалося затримати. Як розповіла старший інспектор по зв’язах з громадськістю Уманського райвідділу внутрішніх справ майор міліції Валентина Немировська, що напади на сільради влаштовувала група неповнолітніх - сільських парубчаків, які «розважались» тим, що робили людям капості. Спочатку родичам, сусідам, а далі пішло-покотилося. «Розжились» грошима на перших крадіжках і стали роз’їжджати по довколишніх селах на таксі – шукати пригод, цуплячи все, що і де попадеться. У магазинах – випивку і закуску, гроші, що залишались у касах. В одному селі прихопили мопед, в дитсадку навіть іграшки покрали. І особливо «крутий» момент кожної нічної злодійської вилазки – понишпорити у сільській раді.

Попавшись на гарячому, сільські «герої» на весь голос каються і навіть плачуть, мовляв, свою провину усвідомили. Тільки пізно, суду злодюжкам не уникнути.

Поділитись

Коментарі

Вгору