Що черкащани шукають в інтернеті про курс валют

23 грудня 2014, 21:38

1

Щотижня українські користувачі задають Яндексу кілька сотень тисяч запитів про курси валют — наприклад, [курс гривні до рубля], [курс євро] або просто [курс валют], [курс нбу]. Майже 8 тисяч із них — із Черкаської області.

Про це йдеться в повідомленні компанії Яндекс

Звісно інтерес українців до цієї теми залежить від ситуації з гривнею. Зазвичай що значніше змінення курсу (падіння чи зростання), то більше таких запитів надходить Яндексу.

На початку кризи у Криму та у перші тижні АТО, коли курс української валюти різко знизився, Яндексу задавали по 500‒600 тисяч запитів на тиждень зі словом "курс" — більшість із них про вартість валют. Інші сплески інтересу припали на дати переходу до гнучкого курсу гривні у лютому цього року і "розморожування" офіційного курсу НБУ у листопаді 2014-го. Багато запитів щодо валюти було й у дні мирних переговорів у Мінську, коли курс гривні виріс.

Більшість запитів про курси валют пов'язана із курсом гривні. До них входять і ті, у яких назва національної валюти не згадується, наприклад [курс долара] (тобто курс долара до гривні), [курс євро] тощо. Дві іноземні валюти фігурують лише у 10% запитів.

Найпопулярніші іноземні валюти у запитах користувачів із Черкаської області — це долар США і російський рубль. На кожну з них припадає більше чверті від усіх питань про курси валют.

Серед запитів, у яких використовують назву двох валют, найпопулярніша пара — це гривня-російський рубль. На другому місці за даними на листопад ‒ грудень 2014 року — долар-рубль. Можливо, що так черкащани реагують на різке падіння курсу рубля.

Про які іноземні валюти йдеться найчастіше у запитах жителів Черкас і області про курси валют (частка від усіх запитів цього типу, %):

Російський рубль (RUR) - 27,0
Долар США (USD) - 26,8
Євро (EUR) - 4,4
Польський злотий (PLN) - 2,8
Білоруський рубль (BYR) - 0,9
Чеська крона (CZK) - 0,6

Про які валютні пари йдеться найчастіше у запитах жителів Черкас і області з назвами двох валют (частка від усіх запитів цього типу, %):

UAH – RUR - 41,9
USD – RUR - 18,2
UAH – USD - 15,5
UAH – PLN - 7,0
UAH – EUR - 4,5
USD – EUR - 2,1

Вы знаете где купить впечатление в подарок? А мы ДА! Последние новости економики, политики, социальной сферы!

Поділитись

Коментарі

Вгору