Ганьба такій державі, яка не дбає про свою рятувальну службу, – Олег Ляшко

18 січня 2019, 16:07

Ганьба такій державі, яка не дбає про свою рятувальну службу, - Олег Ляшко

У середу, 16 січня, лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ході робочої подорожі на Черкащину завітав до alma-mater черкаських рятувальників та предметно ознайомився з Черкаським інститутом пожежної безпеки. Цьому передувала своя цікава історія. Якось на Хрещатику Олег Ляшко, побачивши виступи курсантів Черкаського пожежного інституту, пообіцяв обов'язково відвідати легендарний навчальний заклад. Тому, коли його наміри врешті реалізувались, вийшла насправді змістовна та тепла зустріч. Колектив навчального закладу та курсанти із задоволенням продемонстрували гостю все те, що є предметом їхньої гордості.

Політик віддав шану легендарним вихованцям закладу, які першими кинулись рятувати людство від чорнобильського лиха. Разом із офіцерами-викладачами інституту він поклав квіти до меморіалу пам'яті та до пам'ятних знаків, присвячених вихованцям закладу, які віддали життя за мирну Україну в зоні АТО.

Опісля офіційної частини зустрічі гостю на навчальному полігоні продемонстрували навички майбутніх рятувальників у ліквідації умовної пожежі на імітованому небезпечному підприємстві, познайомили з буднями кінологів та їхніми чотирилапими рятувальниками.

Ганьба такій державі, яка не дбає про свою рятувальну службу, - Олег Ляшко

Лідер Радикальної партії побачив на власні очі, яким насправді є побут курсантів, а також поспілкувався з юним героєм Богданом Воликом, який мріє в майбутньому стати рятувальником.

Втім, демонстрація заслужених надбань вузу не обмежилась лише позитивом. Політик сам завів мову про нагальні проблеми, яких сьогодні зазнає служба спасіння.

- Мінімальна зарплата рятувальників повинна бути як у військовослужбовців – не менше 15 тисяч гривень, переконаний Олег Ляшко.

Він наголосив, що завдяки його зусиллям та його партії лише за два роки зарплата ДСНСівців зросла втричі – з трьох до дев'яти тисяч гривень.

Ганьба такій державі, яка не дбає про свою рятувальну службу, - Олег Ляшко

- Минулого року ми двічі підняли рятувальникам зарплати. Цьогоріч, сподіваюсь, знову буде підвищення, щоб у них до кінця 2019 року зарплата була хоча б 12 тисяч гривень. І ми це зробимо, — запевнив Олег Ляшко. - У системі ДСНС сьогодні працює понад 78 тисяч людей. Це величезна армія героїчних людей, які щодня і щомиті ризикують своїм життям. Коли замело дороги, коли треба допомогти породіллі чи врятувати майно, кого звуть – рятувальників. Тому, ці люди повинні отримувати високу зарплату. І я змушу всіх їх поважати і платити гідні зарплати рятувальникам та забезпечувати їх житлом!

Політик пояснив, чому власне почав цікавитись питаннями заробітних плат, зокрема, працівників служби спасіння. Так, під час знайомства з тими, хто брав участь в розміновуванні об'єктів у зоні АТО, Олег Ляшко здивувався, коли дізнався, що люди, які щосекунди ризикують життям, отримують "мінімалку" за свою вкрай важливу місію.

На думку лідера РПЛ, держава неодмінно має подбати і про оновлення матеріальної бази служби, яка рятує життя. Інакше — ганьба такій державі!

За його словами, він вже "вибив" мільярд гривень на оновлення автопарку пожежної техніки та ще 100 мільйонів – на житло для рятувальників.

Ганьба такій державі, яка не дбає про свою рятувальну службу, - Олег Ляшко

- В Україні 98% пожежної техніки є зношеною. Їй по 30-40 років. Це означає, що людина, у якої біда, буде півдня чекати, поки до неї приїде пожежний автомобіль. Наші рятувальники повинні приїжджати швидко і вчасно, на сучасній техніці, мати засоби захисту, - прокоментував він. - 10 років вони не отримували на це ні копійки. Завдяки нашим зусиллям минулого року було виділено необхідні кошти. Стільки ж виділимо і цьогоріч, — впевнений Ляшко.

У безпосередній розмові з ветераном пожежної охорони, чорнобильцем та спадковим пожежним Дмитром Щепцом, Олег Ляшко торкнувся ще однієї болючої точки - проблем ветеранів-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

- На прокурорів та судів гроші чомусь є, а от на чорнобильців - немає, - обурився політик. - Я зареєстрував законопроект, який має відновити дію Закону "Про соціальний захист чорнобильців", щоб знову запрацювали соціальні норми, які мають захищати цих людей. Щоб їм вистачало на елементарні речі, на які вони заслужили, - на ліки, медичні послуги, реабілітацію та на пенсії. Держава має віддати чорнобильцям належне, бо вони віддавали в Чорнобилі найдорожче - своє життя. А сьогодні їм кажуть, що у держави немає грошей і ми вас туди не посилали. Хоча залишилось цих людей небагато. Радіація повільно вбиває тих, хто мав з нею справу. Та й тих, хто, на щастя, живий потрібно згадувати не один раз 26 квітня в день Чорнобильської трагедії, або 14 грудня в день ліквідатора, а кожного дня!

Поділитись

Коментарі

Вгору