На Водохреще до Черкащини повернуться морози

18 січня 2019, 16:44

На Водохреще до Черкащини повернуться морози

На Водохреще, 19 січня, північний циклон з атмосферним фронтом принесе на Черкащину сніг та зумовить надходження більш холодного повітря.

Дискомфорту додаватиме посилений північно-західний вітер. Вдень до керування погодою приступить західний антициклон, який витіснить опади, зменшить хмарність та заспокоїть вітер. Температура повітря вночі сягатиме 1-6º морозу, вдень від 4º морозу до 1º тепла.

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохреща, рекомендуємо дотримуватись таких правил:

 1. Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого хворі нирки, діабет, проблеми із тиском, серцева недостатність, онкологічні хвороби.
 2. З собою варто мати зручний одяг, щоб швидко переодягнутись.
 3. Перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти. Вживати алкоголь категорично заборонено.
 4. Перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігріти тіло за допомогою фізичних вправ.
 5. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті: краще використати черевики або вовняні шкарпетки. Ідучи до ополонки, слід пам'ятати, що доріжка може бути слизькою, тому потрібно йти повільно та уважно.
 6. Занурюватись (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників.
 7. У воду потрібно занурюватись поступово. Занурюватись найкраще по шию, не намочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку.
 8. Якщо з вами дитина, то уважно стежте за нею під час занурення в ополонку.
 9. Перебувати у воді можна не більше 10 – 15 секунд.
 10. При виході з води не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник.
 11. Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю (алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити).

За інформацією прес-служби Черкаського обласного гідрометцентру

Вгору