Душ без перегородки та ліжка впритул: у Черкасах в школі-інтернаті виявили порушення

16 березня 2019, 13:51
Душ без перегородки та ліжка впритул: у Черкасах в школі-інтернат виявили порушення

Фото тематичне

У Черкаській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради моніторингова група виявила низку порушень, про це йдеться на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Зокрема, виявлено медикаменти, у яких сплив термін придатності. Окрім того, було виявлено, що щорічні огляди лікарями медично-профілактичних закладів здійснюються формально.

Під час вибіркового вивчення медичних карток дітей з’ясовано, що лікар під час огляду в закладі зробив висновок, що вихованець є здоровим за наявності в нього серйозного захворювання, про що була інформація в медичній документації. Також індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю вчасно не оновлюються.

У закладі обладнано п'ять кімнат для дітей, які залишаються на ночівлю. Дві з них – для дівчат, три – для хлопців. У кожній по 12-14 ліжок. Через брак місця, деякі з них встановлені впритул.

У душі відсутні перегородки, двері в туалетних кабінках не зачиняють із середини. Всі ці недоліки призводять до порушення права дітей на приватність.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені листи реагування Уповноваженого до Черкаської обласної державної адміністрації.

Варто зазначити, що у школі-інтернаті навчаються та проживають 117 дітей шкільного віку (1-9 класів) з Черкаської області та міста Черкаси. Вихованці закладу потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Більшість з дітей мають порушення зору.

У закладі сформовано 12 навчальних та виховних груп. У частині класних кімнат є мультимедійне обладнання. Однак над дошками відсутнє підсвічування, чого вимагає санітарне законодавство для шкіл, де навчаються діти з порушенням зору.

У школі з дітьми працюють лікар-офтальмолог, лікар-психіатр та лікар-стоматолог. Для корекції зору використовуються спеціальні комп’ютерні програми. Індивідуальні й групові заняття для дітей проводить логопед та практичний психолог.

Вихованці безоплатно відвідують гуртки: інструментальний, вокальний, хореографічний, з риторики. Функціонує кабінет ЛФК, в якому займаються діти, що мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Діє кілька спортивних секцій: теніс, футбол, легка атлетика тощо. На громадських засадах у закладі працює театр «Петрушок», гуртки малювання, «Умілі ручки», оригамі. Впроваджуються елементи шкільного самоврядування «Шкільна країна».

Учні повністю забезпечені навчальними посібниками. У бібліотеці достатня кількість шкільної та художньої літератури для дітей. Окрім того для незрячих вихованців є тактильні книги та надруковані шрифтом Брайля із 3D-ілюстраціями.

Коментарі

Вгору