Дід Мороз теж платить податки. Як саме, розказали черкаські фіскали

25 грудня 2019, 18:07

Як оподатковуються доходи Діда Мороза, Санта Клауса, Святого Миколая та інших осіб, які під час свят грають ролі казкових героїв, - повідомили в ДПС в Черкаській області.

Оподаткування здійснюється за нормами Податкового кодексу і залежить від статусу цих громадян.

Якщо надання таких послуг у межах підприємницької діяльності, податок сплачується залежно від обраної системи оподаткування — сплата єдиного податку чи включення до доходів загальної системи оподаткування. Також підприємницький статус такої фізичної особи має бути зазначений у договорі.

Новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах або беруть участь у театралізованих виставах, що тривають напередодні та під час зимових канікул, які організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, отримають свій заробіток за мінусом податку.

У разі отримання доходів, які не оподатковувалися при виплаті, всі «казкові герої» після свят зобов’язані завітати до податкової служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також сплатити до бюджету з отриманих доходів ПДФО за ставкою 18 % та 1,5 % військового збору.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору