Черкащан кличуть на творчі посиденьки в музей

31 січня 2022, 22:27

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї цієї неділі стартував цікавий просвітницький проект „До музею на гостини“. Музейний заклад започаткував майже домашні зустрічі за чашкою чаю чи філіжанкою кави, які планують проводити щомісяця. Це будуть такі собі дружні відвідини вихідного дня. Причому кожну нову зустріч присвятять певній темі.

Цього разу відвідувачі заходу, серед яких були й маленькі поціновувачі етнографії, розписували у живописному рушниковому стилі етно-екоторбинки. Мета більш ніж соціальна — обмежити використання пластикових пакетів, знайшовши їм чудову альтернативу. Мотивами розпису слугували зразки весільних рушників, притаманних традиції Черкаського краю.

— До участі в проекті ми будемо запрошувати аматорів, науковців, народних майстрів. Теми визначатимемо за календарними цікавими датами, — коментує директорка Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко. — Нам би дуже хотілося, аби люди в емоційно складний для всіх час, бодай кілька годин відпочили від негативних новин, які буквально ллються з телеефірів та інтернету. Прагнемо, відволікти від буденності та навчити чогось нашого, автентичного, що власне гріє душу. Можливо, під час творчих посиденьок хтось знайде споріднену душу та нових друзів.

„Гостини у музеї“ завідувачка відділу етнографії Вікторія Наумчук назвала особливим проектом.

— Ми б хотіли, аби до нашого краєзнавчого музею люди ходили не лише на екскурсії, виставки або лекції, — зазначила вона, — ми хочемо бачити у відвідувачах друзів, які приходять в гості, як додому.

До речі, оздоблення на торбинках має довго радувати власників, обіцяють працівники музею. Бо виконувався розпис за допомогою особливих технік. Та й сама тканина торбинки є водонепроникною. Допомагала справитись із завданням дизайнер краєзнавчого музею Ірина Маршаленко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору