Черкащанин подарував краєзнавчому музею кокарду з тризубом, якій понад 100 років

14 лютого 2024, 09:31

До Черкаського обласного краєзнавчого музею потрапив цікавий експонат – кокарда з тризубом зразка 1918 року. Цей формений знак на головний убір мешканець Черкас Юрій Нечипоренко знайшов на березі Дніпра біля села Сагунівка Черкаського району, відреставрував власним коштом та подарував музею, інформують на сторінці закладу.

Кокарда такого зразка була впроваджена за часів Української держави у 1918 році та затверджена гетьманом Павлом Скоропадським. За описом вона являла собою штамповану «золоту опуклу ребристу зірочку круглої форми з радіально-розкладеними реберцями» діаметром 27 мм. На «зірочку» накладався кружок 18 мм в діаметрі, покритий блакитною емаллю із золотим обідком та зображенням герба Української держави. Кокарда була однаковою для козаків та старшин, але у козаків центральну частину кокарди не вкривали емаллю, а фарбували.

У часи Директорії наказом по війську УНР 26 січня 1919 року було введено нові кокарди, але попри це більшість військових продовжували використовувати кокарди «гетьманського» зразка. 30 червня 1919 року круглу кокарду офіційно запровадили у збройних силах УНР.

Тепер подарований черкащанином цінний експонат буде представлений в експозиції залу «Національно-визвольні змагання та духовне відродження краю 1917-1930 рік» Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору