Черкаський музей з 1 липня відкриває експозицію “Морська душа Черкащини”

30 червня 2018, 13:31

У неділю, 1 липня, у день Військово-Морських Сил Збройних Сил України у Черкаський обласний краєзнавчий музей буде урочисто відкрита виставка "Морська душа Черкащини". Черкаський край має давні морські традиції, наші земляки з давніх часів ходили у далекі морські походи, служили на флотах та працювали на судах, відстоювали свободу українського народу під час бойових дій на морях та на суходолі, повідомляє Місто на "Че".

Відвідувачі музею зокрема дізнаються про дослідника Аральського моря Тараса Шевченка, про керівника оборони Петропавловська у 1854 р. контр-адмірала В.С. Завойка, морського міністра УНР М.І. Білінського. Можна буде ознайомитися з матеріалами наших земляків, які служили на атомних підводних човнах у радянському флоті: фотографіями та документами лейтенанта І.В. Олійника, старшого мічмана М.І. Джулая та трагічно загинувшого у Норвезькому морі старшого мічмана В.В. Ткача; унікальними експонати зі сторожового корабля «СКР-112» на якому вперше на Чорноморському флоті у 1992 році був піднятий прапор України. Та багато іншого.

 

Також буде представлена форма матроса з тральщика "Черкаси", речі українських морських піхотинців з зони АТО, особисті речі полярника з української антарктичної станції "Академік Вернадський" М.П. Старинця. Більшість з експонатів, що будуть представлені у виставці, унікальні та експонуватимуться вперше.

Вгору