Черкаські ремонтники звинувачують погоду у дірявих дорогах

13 березня 2015, 13:40

1

Розбиті навесні шляхи торік подекуди ремонтували тричі. Це й про вулицю Онопрієнка в Черкасах. Минулого літа дорожники її ремонтували навіть показово. Перед владцями з районів латали ями за сучасною технологією – додавали в асфальтобетон спеціальні домішки. Аби залатані ділянки довше простояли. Рік потому державних дорожників сюди знову скликав голова облдержадміністрації – на робочу зустріч, пише Черкаський край.

– Тричі ремонтували цю дорогу, – обурюється Юрій Ткаченко. – Зокрема, і перед прощанням із загиблими прикордонниками, і генерал-майором Ігорем Момотом. А проїхати не можна! Про яку технологію ми говоримо?!

Ремонтники в один голос переконують: їхні латки вціліли. А нинішні вирви, мовляв, нові. Те ж дорожники розповідають очільнику області й на іншому шляху – в бік Геронимівки. Його теж латали не раз. Ремонтники нарікають на мінливу зиму. І за свою роботу ручаються, хоч гарантії не дають. На відміну від приватників.

– Наш ямковий ремонт тримається, – запевняє директор ДП «Черкаський облавтодор» Олександр Северин. – Просто поряд з’являються нові вибоїни. Воно ж у тріщину вода потрапила, мороз вдарив – і розриває асфальт.

Юрій Ткаченко нарікає: шляхів немає, крайнього теж. Він клопоче про зміну керівництва дорожніх служб. А ще – звернувся до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з пропозицією передати функції з управління автодорогами загального користування місцевого значення на регіональний рівень. І передбачити цільове фінансування з держбюджету – обласному.

– Розподіл субвенції на рівні областей більш ефективний, – зауважує Юрій Ткаченко. – Так ми зможемо самостійно й оптимально розподіляти ресурс на утримання наших шляхів. А розпорядники коштів на місцях самі визначатимуть виконавців робіт і контролюватимуть їх. Зокрема, прописуватимуть в угодах і вимоги щодо гарантії. На сьогодні саме місцева влада краще за всіх знає, де потрібно ремонтувати дороги. Ці послуги також мають надаватися на конкурсній основі. Де конкуренція – там якість.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору