Черкаські освітяни вже думають, як втілювати Закон “Про вищу освіту”

19 листопада 2014, 11:05
IMG_0258

Фото: Про все

Процес упровадження в дію Закону України «Про вищу освіту» обговорили черкаські освітяни під час ради ректорів та директорів вищих навчальних закладів. Засідання ради проходило у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького.

- Кількість вищих навчальних закладів має бути меншою, але скорочення повинно відбуватися природнім шляхом. На цьому також наголошував міністр освіти і науки Сергій Квіт, - зазначив під час Ради в. о. ректора ЧНУ Олександр Черевко. – Але держава має встановити об’єктивні критерії відбору, які дадуть змогу ВНЗ отримати ліцензію для надання освітніх послуг. У цьому плані значні сподівання покладаються на створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Восени наступного року це агентство вже має розпочати свою роботу.

Олександр Черевко зазначив, що окрім рейтингу кожен ВНЗ повинен мати ще й певний рівень самостійності. На його переконання, чим більше університет буде самостійним, тим більшу відповідальність матиме.

- Розширення автономії вишів – це один з пунктів освітнього закону, - розповів Олександр Черевко.

Водночас він запевнив присутніх на Раді, що оптимізація ВНЗ не означає їхнє категоричне закриття. Йдеться про  об’єднання чи  злиття, але це має відбуватися за згодою всіх сторін. І лише в окремих випадках може йти мова про ліквідацію навчального закладу. Щоб цього не трапилося, на думку Олександра Черевка, ВНЗ повинні готувати затребуваних в області фахівців.

На важливості змін у вищій школі наголосила також і ректор ЧДТУ Тамара Качала Вона вважає, що у цій справі між навчальними закладами повинна бути постійна співпраця. Для цього вона радить колегам об’єднати зусилля та для обміну думками створити освітній сайт.

Загалом вища освіта області представлена 29-ма вищими навчальними закладами.

Поділитись

Коментарі

Вгору