Черкаська мисткиня створила фотопроєкт “Світанки війни”

19 серпня 2022, 07:41

Уродженка Черкас Людмила Давиденко багато років жила й працювала архітекторкою в Харкові. Але на початку війни, переживши бомбардування, переїхала в місто свого дитинства. У Черкасах щоденним ритуалом для неї стали ранкові прогулянки дніпровською набережною. Жінка оговтувалася від пережитих жахів і фотографувала світанки. Так з’явився унікальний фотощоденник «Світанки війни».

Людмила закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв. Працювала в Харкові та Ізюмі головною архітекторкою приватної фірми, проєктувала автомобільні дороги, водогони, будівлі. Але за півроку до повномасштабної війни її чоловік помер, а на 11 день російських бомбардувань у Людмили будинок зруйнувало вибухом снаряду. Після тижня життя у підвалі жінка змушена була виїхати з постійно обстрілюваного міста, взявши із собою тільки собаку…

Приїхала до мами в Черкаси. Через міський центр зайнятості влаштувалася на роботу до Черкаського художньо-технічного коледжу. І з 12 березня щодня почала ходити на черкаську набережну зустрічати схід сонця. Мисткиня фотографувала світанки у Черкасах, деякі фото друкувала на полотні.

За цей час із у її творчому доробку з’явилося більше 150-ти робіт. Вони і склали фотощоденник «Світанки війни».

«Фотопроект «Світанки війни», який постійно оновлюється, можна переглянути на сайті ЧХТК та на сторінці художниці у Фейсбуці.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору