
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся дводенний Всеукраїнський багатожанровий чемпіонат із танців «Кубок ректора ЧНУ», який уже втретє зібрав сотні юних талантів з усієї України.
Цьогоріч подія пройшла під гаслом «Танцюй свою історію перемоги» - і, за словами організаторів, повністю його виправдала.

Головним організатором свята танцю виступив педагогічний колектив ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного. Зокрема, кафедра освітнього менеджменту, артменеджменту і соціальної роботи та її завідувачка Вікторія Білик. Натхненниками події стали викладач та ентузіастиі закладу Вадим Ткаченко та Олександр Цвячка.
Учасники демонстрували свою майстерність у різних жанрах - від народного танцю до челідінгу, сучасних танців та бально-спортивних.

Масштаби чемпіонату вражають: близько 3000 виступів, більше 100 танцювальних колективів і широка географія - від Черкащини до Дніпра, Харкова та Кропивницького. Для порівняння: три роки тому конкурс стартував із близько 500–600 виступів.
"Ми навіть не могли собі уявити, що через три роки вийдемо на понад три тисячі виступів. Сьогодні університет фактично перетворився на майданчик реалізації творчих задумів і зростання молоді", - зазначив в.о. ректора ЧНУ Євген Кирилюк.

За його словами, у нинішніх умовах такі події мають значно ширший зміст, ніж просто конкурс.
"Коли наша молодь творить, радіє і танцює - це означає, що ми сильні і непереможні. Це один з елементів націотворення і нашої єдності. Масштаб заходу показує якнайкраще, що ми непереможні. Ми демонструємо це ворогу і показуємо світу, що наша нація єдина і духовно сильна".

Чемпіонат об’єднав учасників різного віку - від трирічних дітей до дорослих виконавців і навіть слухачів курсів 40+. Саме це, наголошують організатори, створює унікальну атмосферу.
"Це єднання поколінь. І саме в цьому - наша сила", - додав директор навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Тимофій Десятов.
Не менш важливою складовою є освітній аспект. Захід безпосередньо пов’язаний із розвитком освітньої програми "Хореографія", яку в університеті відкрили саме три роки тому.
“Це унікальний проєкт, започаткований на кафедрі освітнього менеджменту, артменеджменту та соціокультурної роботи. Ця кафедра існує вже четвертий рік. І на базі освітньої програми ми сформували унікальну команду унікальних фахівців, яка здатна проводити заходи дуже високого рівня. Ми бачимо водночас зростання попиту на наших випускників - фахівців сфери мистецтва, зокрема, хореографії. Спочатку декому відкриття кафедри хореографії здавалось авантюрою. Але час показав, наскільки ми все правильно зробили. Адже наші фахівці дуже затребувані на ринку праці".

"Окрім самої спеціальності, потрібен був практичний майданчик — щоб студенти могли реалізовувати себе, а діти - виступати і бачити університет як можливість для майбутнього", - пояснює викладач ЧНУ Вадим Ткаченко.
За його словами, динаміка зростання конкурсу - найкраще підтвердження його затребуваності.
"Три роки тому - близько 500 виступів, минулого року - майже 2000, цьогоріч - уже близько 3000. Це означає, що є попит і що ми рухаємося в правильному напрямку".
До оцінювання виступів на Кубку ректора долучилися понад 30 суддів - професійні хореографи, керівники відомих танцювальних колективів та клубів. Зокрема, керівник знаного ансамблю народного танцю ЧНУ “Черкащанка” Сергій Коваленко. Присутня на конкурсі і президентка Черкаського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації Асоціації сучасного та естрадного танцю України Вікторія Сухенко.

Головний суддя змагань - президент Федерації “Танцювальний спорт України” Олександр Бузін, який вперше відвідав цей захід.
"Я був вражений масштабом і організацією. Така кількість учасників і рівень підготовки - це справді потужний захід. Навіть у багатьох європейських країнах не завжди побачиш подібне", - поділився він.

Суддівство відбувається за міжнародними стандартами: працює ліцензована суддівська панель, використовується скейтинг-система оцінювання, яка дозволяє об’єктивно визначити переможців у кожній категорії", - пояснив Олександр Бузін.
Особливої емоційності заходу додає участь колективів із прифронтових регіонів. Для багатьох із них це - не просто конкурс, а можливість повернутися до нормального життя.
"У нас була перерва через бойові дії. Доводилося тренуватися навіть у квартирі. Але діти дуже чекали цієї поїздки - для них це велика радість і можливість показати себе", - розповіла керівниця танцювального колективу "Альянс" Ольга Селена із міста Шахтарське на Дніпропетровщині.
Вона додає, що такі заходи мають важливу психологічну роль.
"Зараз діти багато часу проводять онлайн, їм складно. А тут - розвиток, живе спілкування, емоції. Це дуже потрібно".
Організатори наголошують: чемпіонат - це не лише про сцену, а й про майбутнє професії. Уже під час навчання студенти створюють власні студії, працюють із дітьми та отримують реальний досвід. Кубок ректора ЧНУ вже вийшов за межі університетської події й поступово перетворюється на всеукраїнський мистецький майданчик.
Тетяна Балякіна
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram







