Черкащина повноцінно “житиме” у “жовтій” зоні лише з COVID-сертифікатами: нові вимоги

29 листопада 2021, 09:22

Кабінет міністрів 24 листопада ухвалив зміни до адаптивного карантину в Україні. Тепер зоні заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати лише за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою, наявності негативного тесту на COVID-19 або сертифікату про одужання. Те саме стосується і відвідувачів: вони мають бути вакциновані щонайменше однією дозою, мати сертифікат про одужання або негативний тест.

Раніше бізнес у «жовтій» зоні міг обирати модель роботи: не перевіряти COVID-документи у відвідувачів, але працювати відповідно до певних обмежень щодо площі та кількості відвідувачів, або перевіряти документи й працювати без обмежень, повідомляє "The Village". Нові правила не передбачають вибору.

Обов'язкове сканування QR-коду в «Дії»

Тепер працівники закладів мають не просто запитувати відвідувачів про наявність сертифікату чи дивитися його візуально на смартфоні, вони повинні зчитувати QR-код із «Дії».

У Міністерстві охорони здоровʼя підкреслили, що для цього не потрібно додаткових застосунків або пристроїв, достатньо своїм додатком «Дія» зчитати код.

У разі відсутності COVID-документів у працівників і відвідувачів власнику закладу загрожує штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Термін дії "жовтого" сертифіката

Кабмін змінив термін «жовтого» сертифікату (який свідчить про отримання однієї дози вакцину): він буде становити 30 днів замість 120, як було до цього.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору