Черкащанин склав для своїх дітей ”Кіборга”

30 жовтня 2019, 19:00

Відомий на Черкащині музейник Олег Бойко сконструював для своїх двох дітей-школярів автомобіль, - пишуть "Вісті Черкащини". Завершив його близько місяця тому. Складав із запчастин від різної техніки та пральних машин.

Основою стала раритетна мотоколяска, яка колись слугувала транспортом для людей з інвалідністю. Видозмінена автівка тепер має назву «Кіборг».

- Складав її місяців 10, - розповідає Бойко. – Колись мені цю так звану «інвалідку» подарували. Була в поганому стані. Довго виношував ідею зробити з неї машину для своїх доньки й сина. Але то часу бракувало, то ,головне, грошей. Зрештою, наважився почати. Спеціально конструював під військовий «Хаммер». Увесь час син допомагав. Йому 11 років зараз. Але гайки крутив не гірше мене. На передок автівки наварював листи з двох пральних машинок. Там нержавіюча сталь. Гарно піддається вигинанню. Двигун поставив від китайського квадроцикла. Він обійшовся найдорожче, бо новий. Від «Жигулів» чимало запчастин є.

На дороги загального користування чоловік не дозволяє дітям виїжджати. Катаються на території будівництва нового музею.

- Міні-«Хаммер» може розвивати швидкість до 70 кілометрів на годину, - пояснює бізнесмен. – Але я обмежив її до 30 кілометрів. Обоє дітей кермувати вже давно вміють. Колись, як і більшість батьків, садив їх перед собою і давав вести свою машину. Тому я не переживаю і знаю, що впораються зі своїм «джипом».

Діти використовують машину у власне задоволення . Хоча час від часу катають інших дітей та навіть дорослих.

- Маленьким гостям цікаво кататися. Хоча й їхні батьки не цураються проїхати кілька кіл з моїм Олежкою, - сміється Бойко-старший. – Син водить дуже акуратно. Почав сам заробляти собі кишенькові гроші на школу. Плюс щось відкладає собі на якісь потреби. Якби виставили якусь ціну, то мав би більше. А так возить за «чайові».

Сам школяр каже, що в захваті від батькового подарунка. Проте зізнається: з більшим задоволенням їздив би на танку.

- Мені більше танки подобаються, - пояснює хлопець. Сидить за кермом у старому шлемофоні. – Але й на «Кіборгу» дуже цікаво. Їжджу повільно. Немає куди спішити. А от молодша сестра любить натиснути педаль газу. Хоча розігнатися швидше за 30 кілометрів на годину вона все одно не може. Коли просять покатати, не відмовляю. Мені не важко. Буває, дають грошей, хто скільки хоче. Я їх накопичую для моделей танків. Маю колекцію з них. Захоплююсь історією.

Згодом Олег Бойко хоче зробити ще кілька автівок. Тоді вже планує здавати їх на прокат.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору