Черкаський скульптор відправить до Варшави “Мамая з автоматом”

08 січня 2019, 18:32

Під Черкасами, на дачі біля села Благодатного молодий скульптор Дмитро Бур’ян, не зважаючи на сніг і негоду, працює над скульптурою козака Мамая з автоматом.

Про це інформує "Козацький край".

Скульптуру замовив етнічний українець, емігрант, який нині мешкає у польській Варшаві. Свого часу він підійшов до черкащанина на Холодноярських вшануваннях і попросив зробити для нього скульптуру Мамая. Дмитро запропонував, щоб той був з автоматом, і варшав’янин погодився, але попрохав, щоб і бандура у Мамая була – тож так і робиться зараз козак – з автоматом на грудях і з бандурою за спиною.

«Взагалі Мамаїв  у мене найчастіше приватно замовляли. Але ці з автоматом замість бандури почали з’являтися, як відголосся на події в нашій державі. Поки війна, актуальніше автомат ніж бандура. “Коли гармати говорять, музи мовчать”, -  каже Дмитро Бур’ян.

«Мамай-автоматник» роботи черкаського скульптора  вже другий – «старший брат» варшавського Мамая вже стоїть у Києві.

Ярослав ЗВЕНИГОРА

Коментарі

Черкащанка сказав:

Бідний Мамай…Якби він побачив, яке обличчя йому викарбували, мабуть, зомлів би…Ніколи не розуміла ось такі творіння. Ну як можна хизуватися отаким пам”ятником без форми, без чітких ліній та без обличчя?

Вгору