Битва титанів: якою буде більшість у Черкаській міській раді

20 листопада 2015, 22:57

717188

Офіційні результати голосування на посаду очільника міста оприлюднили, а отже вже можна говорити про те, якою буде більшість у новій міській раді та чого від неї чекати. Величезну роль у формуванні коаліції відіграє саме мер. Про це у коментарі vikka.ua повідомив голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик.

"Новий склад міської ради – досить строкатий. Її можна буде поділити на три частини. Перша – це прихильники очільника міста: "Батьківщина", "Солідарність" та, ймовірно, Радикальна партія Олега Ляшка. Вони і складатимуть основу ради. Друга група – це противники мера: Партія вільних демократів та "УКРОП". До третьої частини належать ті, хто не підтримує двох попередніх. Це ВО "Свобода", "Самопоміч" та ВО "ЧЕРКАЩАНИ". Саме останні мають "золоту акцію" – за ними і буде остаточне слово, коли промерські сили не зможуть домовитися з опозицією", – зазначає Максим Михлик.

Експерт не виключає, що можливими є і партійні міграції, однак вони будуть несуттєвими.

"Відповідно до нового законодавства партія має більше впливу, а отже голова фракції задаватиме тон. Якщо депутат голосуватиме врозріз із політикою партії, матиме свою думку чи просто буде "неугодним", його можуть відкликати", – додає Максим Михлик.

Як працюватиме майбутня рада та чи буде сформована більшість залежить від позиції Анатолія Бондаренка та, відповідно, фракції "Батьківщина". Він або піде на співпрацю та сприятиме об’єднанню заради розвитку міста, або ж диктуватиме правила гри на правах переможця.

"Якщо буде підписана коаліційна угода і оберуть секретаря міськради, який усіх задовольнить, – міськрада спрацюється", – додає експерт.

Як повідомлялося раніше, 15 листопада відбувся другий тур виборів міського голови міста Черкаси, за результатами перемогу отримав Анатолій Бондаренко, набравши 29 645 голосів виборців.

Водночас черкащани просять новоспеченого мера понапрягати комунальників.

Нагадаємо, у новій міській раді 17 “старих” депутатів та 25 “новачків”.

Поділитись

Коментарі

Вгору