Близько половини жителів Черкащини потребують безбар’єрної інфраструктури

25 листопада 2021, 14:34

Під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я депутати Черкаської обласної ради розглянули внесення змін до обласної Програми "Безбар'єрна Черкащина".

Її мета - інтегрувати людей з інвалідністю в суспільні процеси, створити безперешкодне фізичне оточення, усунути комунікаційних, будівельних, інформаційних та інших перешкод. На сьогодні відсоток людей, які вимагають доступної інфраструктури, перевищує 20% населення.

У коментарі "Про все" представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Черкаській області Леся Валяєва каже, що насправді щодня відсоток маломобільної категорії людей - до 50%.

- Річ у тому, що маломобільні категорії дітей - це не лише люди, які пересуваються на візку або за допомогою милиць. В цю ж категорію входять і вагітні жінки, і мами, які возять дітей у дитячих візках, і тимчасово травмовані люди, і люди пенсійного віку. Та навіть ті містяни, які їдуть у транспорті чи йдуть тротуаром із великою валізою, також потребують окремих архітектурних рішень. До того ж потрібно враховувати й підвищення відсотку інвалідності населення через активну війну на Сході, - розповідає Леся Валяєва.

Вона додає, що загалом програма спрямована на те, аби створити якнайбільше комфортне середовище для людей, які цього потребують. Для цього в плані побудувати не лише пандуси, а й вуличні "ліфти" для людей з інвалідністю, модернізувати громадський транспорт тощо. Окрім цього має бути й освітня безбар'єрність, не лише архітектурна.

На сьогодні Програма "Безбар'єрна Черкащина" ухвалена до 2022 року. Пізніше термін її дії продовжать, а самі положення та вимоги можуть доповнити чи змінити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору