Благодійну допомогу для АТО звільнено від оподаткування

09 жовтня 2014, 10:24

ато

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників, що 26 вересня 2014 року набрав чинності Закон України № 1668-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги”.

Вказаним законом тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога, що надається на потреби АТО.

У документі також визначено, що суми коштів, отримані благодійниками – фізичними особами (які внесені до Реєстру волонтерів) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, лікарських засобів.

Платник податку на прибуток має право включати до витрат вартість медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабміном, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.

Закон також регулює питання складання Реєстру волонтерів антитерористичної операції.

Дія закону поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року. При цьому до дати запровадження Реєстру волонтерів антитерористичної операції вимоги щодо внесення благодійників - фізичних осіб до цього Реєстру не застосовуються (відповідно до пункту 1 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору