Білоруси відмовились їсти черкаську свинину через африканську чуму

12 листопада 2015, 10:34

20150704220617

Свинина з Черкаської області через африканську чуму не потрапить на прилавки білоруських магазинів, інформує Білоруський партизан.

«Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосппроду повідомляє, що за інформацією Міжнародного епізоотичного бюро на території Черкаської області України зареєстровані випадки захворювання сприйнятливих видів тварин африканською чумою свиней», - йдеться в повідомленні департаменту.

Там зазначається, що з 10 листопада вводяться тимчасові обмеження на ввезення на територію Білорусії з Черкаської областей живих свиней, зокрема м'яса диких кабанів, продуктів переробки, шкіряного, рогокопитної і кишкової сировини, щетини, мисливських трофеїв, отриманих від сприйнятливих видів тварин, кормів, б/у устаткування для утримання, забою і розбирання свиней, повідомляє Інтерфакс.

У відомстві вказали на необхідність прийняття «додаткових заходів контролю щодо забезпечення біологічного захисту великих свинарських комплексів, а також свинарських ферм і господарств усіх форм власності».

Раніше аналогічний заборона була введена стосовно Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Полтавської, Київської, Чернігівської, Житомирської областей.

Економічний збиток, що наноситься АЧС, складається з прямих втрат, пов’язаних з радикальною ліквідацією хвороби та застосовуваних обмежень у міжнародній торгівлі.

Нагадаємо, у Хуторах свиням влаштували “варфоломіївську ніч”. Хоча вилучили лише п’ять свиней у селі, однак решту поголів’я селяни вирізали самостійно. Заводити поросят людям дозволять після завершення 40-денного карантину.

Також з'явилась інформацію, що африканська чума свиней "дісталась" і до уманських свиней. Однак ветеринари заперечують про спалах АЧС в цьому регіоні області і припускають, що чутки про чуму в Умані поширюють перекупники.

Поділитись

Коментарі

Вгору