Африканська чума збирає перші жертви на Уманщині?

11 листопада 2015, 12:59

свин

Спалах африканської чуми у Черкасах і поблизу Улянівки Кіровоградського району сколихнув селян Уманщини. Ціни на свинину зменшуються, а щоб вирощена власноруч свиня не дісталася хворобі, її намагаються продати або законсервувати у вигляді тушонки. Уманський ринок не встигає за пропозиціями – з одного боку чимало бажаючих продати свиню. А з іншого, уманчани бояться купувати свинину через чуму, пише Вечірня Умань.

Якщо не заріжеш – то помре. Такий вибір лякає селян. Паніка додала коліям роботи. Ще й чутки, що в Уманській виправній колонії вже зарізали половину поголівя свиней, виявилися не чутками…

- Виклик за викликом. – розповідає Олег (імя змінене) – усі вихідні працював у Дмитрушках. Там поголівно ріжуть свиней. Я так і не зрозумів – чи тому що хвороба вже там. Чи тому, що може скоро зявитися.

Управління агропромислового розвитку Уманщини побоялося усно надати відповідь, чи є на Уманщині АЧС (африканська чума свиней). Головний ветеринарний лікар Умані Оксана Оленич запевнила – в Умані цієї хвороби ще немає. Проте на уманському ринку паніка наростає…

- До нас телефонують люди, пропонують викупити свиней – розповідає Ірина, продавець на ринку. – ми не можемо їх викупити, бо уманчани стали менше купувати мяса та сала. А ще боїмося, що буде як в Улянівці – коли через АЧС закрили ринок. Тоді в Улянівському районі ціни впали до 10 гривень за кіло живої ваги. У нас вже теж почали падати ціни - ми вже купуємо десь по 25. Також знизили і ціну на м'ясо, яке продаємо. Якщо недавно кілограм коштував орієнтовно 100 гривень, то зараз 75-65 в кінці «базару».

Не час для паніки - смертельна для свиней хвороба безпечна для людей

АЧС прийшла в Україну з Росії. Перший випадок стався півтора року назад під Луганськом. Одна з версій, що хвороба потрапила до України разом з російськими солдатами та їх сухпаями. Тепер хвороба досягла Черкащини. Її особливість – смертність складає більше 80%. У Київській області чума вже забрала більше 60 тисяч голів свиней. В Черкаські області поки-що 250 – на підприємстві виправної колонії у селі Хутори…

- Африканська чума безпечна для людей. Але це не знімає відповідальності. Тому цікавтесь звідки м'ясо, дотримуйтеся термічної обробки, варіть годину – півтори. – розповідає Людмила Качанова, головний державний санітарний лікар міста Умані і Уманського району. – і будьте здоровими.

Нагадаємо, у Хуторах свиням влаштували “варфоломіївську ніч”. Хоча вилучили лише п’ять свиней у селі, однак решту поголів’я селяни вирізали самостійно. Заводити поросят людям дозволять після завершення 40-денного карантину.

Поділитись

Коментарі

Вгору