Черкащина допомагатиме Сватовому у відбудові

12 листопада 2015, 10:48

12185124_847393955375009_6590210499840801959_o (1)

Черкаська область зголосилася допомогти місту Сватове, що на Луганщині, у відновленні пошкоджених внаслідок вибухів боєприпасів на військовій базі будівель. Сьогодні туди вже направили 397 листів шиферу та 168 осб-плит на суму майже 132 тисячі гривень.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Крім того, аби визначити стан об’єктів, які потребують першочергової реконструкції та за відновлення яких візьметься наша область, Луганщину з робочим візитом відвідав заступник директора Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Віталій Полтавець. Він зауважив, що метою поїздки є експертне дослідження поруйнованих будівель, на основі якого потім буде складено проект про відбудову будівель у Сватовому.

−  Вибуховою хвилею в місті повибивало ледь не всі вікна, позривало дахи як у будівлях комунальної власності, так і в приватних житлах. У тих районах, що були далі від складу боєприпасів, у будинках уламками від детонації снарядів під час пожежі побило шифер, − розповідає Віталій Полтавець після поїздки у Сватове. – У місті для проведення ремонтних робіт гостро потребують вікон та шиферу.

Він зауважив, що місту необхідні авансові вливання коштів від областей України на ремонтні роботи, адже поки що держава не може повною мірою покрити витрати на відновлення будівель, та запевнив, що згодом їх мають відшкодувати з державного бюджету.

Нагадаємо, що 29 жовтня у Сватовому виникла пожежа на складах боєприпасів, де зберігалося близько 3,5 тис. тонн озброєння різної модифікації. Внаслідок цієї надзвичайної ситуації зазнали значних ушкоджень дві школи, дитячий садок, школа мистецтв, будівлі пенсійного фонду, міської ради, гімназія, центр розвитку дітей, школа-інтернат, дві аптеки та приміщення ДТСААФ. У приватному секторі пошкоджені дахи 118 і вікна 169 будинків. Чотири приватних будинки практично повністю знищені. Про це після пожежі повідомив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору