сьогодні
Loading...

12:15

Особиста неприязнь чи законні підстави: у Черкасах розгорівся освітянський скандал

Без имени-1У обласному центрі розгорівся освітянський скандал. Екс-голова Черкаської облради та вже екс-викладач ЧНУ Валентина Коваленко звинуватила ректора Черкаського національного університету Олександра Черевка у тому, що вона не змогла повернутися до викладацької роботи через «особисту неприязнь» очільника вишу. Натомість у самому виші наголошують, що діють виключно на законних підставах і просять пані Валентину не політизувати ситуацію.

Пост про те, що саме ректор ЧНУ позбавив її можливості повернутися у рідний університет, Валентина Коваленко розмістила напередодні на своїй сторінці у Фейсбук.

«Як писав наш славний Тарас Григорович, — «доборолась Україна до самого краю…». Отак доборолася і я: за незалежну справедливу Україну, незалежних самодостатніх українців, щоб на 25 році такої незалежності пан ректор Черевко дав мені одкоша: мотивація — годин немає (хоч це не так!), першочергове працевлаштування працівників університету (а я вже – не працівник, хоч мала повернутися з обраної посади на своє робоче місце).
Про те, що я без проблем повернуся на свою викладацьку роботу, запевняли мене і сам ректор, і завідувач кафедрою. Просили лише почекати до нового навчального року, адже у листопаді, коли я перестала бути головою обласної ради, години вже були поділені. Від ректора я отримала про це довідку (додаю)

14192089_535242913334763_283499708575707282_n

Зі сторінки Валентини Коваленко у Фейсбук.

(…) «Нічого особистого!» — блаженно догори піднімає руки Черевко, відмовляючи мені в роботі на рідній кафедрі. Але ж ні! Саме особистою неприязню до Валентини Коваленко Олександр Володимирович підмінив інтереси університету.
Щоби громада не сумнівалася у правдивості цих слів, — маю аргументи.

Неодноразові прохання (див. клопотання) завкафедрою професора В.Поліщука працевлаштувати мене як фахівця (методику викладання української літератури насправді читати на сьогодні немає кому, та й навантаження було кілька разів обговорено і погоджено на засіданнях кафедри), закінчилися скандалом.

14264989_535242916668096_4983742736265406647_n

Зі сторінки Валентини Коваленко у Фейсбук.

Уперше за історію ректор із проректорами прийшов на засідання кафедри і влаштував морально-психологічну екзекуцію над поважною в області і в Україні людиною. За виборювання інтересів кафедри, за власну позицію. Надалі ж, слід чекати радикальніших кроків щодо усунення «невгодного». Викладачі, окрім Василя Пахаренка, пригнічено мовчали. А треба захищати і захищатися!» – написала Валентина Коваленко.

Окремо екс-голова облради зазначила, що проти вишу не воює: “Це – мій рідний університет: я у ньому навчалася, я тут 12 років пропрацювала, мала друге місце у рейтингу серед усіх доцентів університету, тому маю до нього пряме відношення”.

Натомість у ЧНУ наголошують, що ніякого особистого підґрунтя у відмові пані Валентині немає – все у рамках чинного законодавства.

«Після завершення повноважень на посаді голови обласної ради Валентина Коваленко відповідно до ст. 118 КЗпП України справді мала право на працевлаштування на попередній чи рівноцінній посаді. Однак 17.11.2015 вона написала заяву на ім’я ректора про звільнення її з посади доцента кафедри української літератури та компаративістики за угодою сторін.

14285468_1164933030235085_1664775890_o

Документ надано прес-службою ЧНУ.

 

14215715_1164933290235059_1622241811_o

Документ надано прес-службою ЧНУ.

Валентина Михайлівна попросила також надати їй для пред’явлення до обласної ради довідку про неможливість працевлаштування. Свої дії мотивувала тим, що законодавство про працю у такому випадку дає їй право на отримання протягом шести місяців середньомісячного заробітку голови обласної ради, який в рази перевищує заробітну плату доцента університету.

Адміністрація задовольнила прохання Валентини Коваленко. Півроку, незважаючи на необхідність економії бюджетних коштів, вона отримувала заробітну плату з обласного бюджету і не зверталася до університету з метою працевлаштування.

Лише в кінці серпня звернулася до завідувача кафедри Володимира Поліщука з проханням взяти її на роботу. Незважаючи на відсутність вакансій, завідувач кафедри надіслав відповідне клопотання ректору.

Згідно з чинним законодавством та Колективним договором між адміністрацією і трудовим колективом Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на 2015-2017 роки в першу чергу забезпечуються навчальним навантаженням штатні працівники. Необґрунтоване зменшення розміру їхніх ставок не допускається. Однак завідувач кафедри планував для працевлаштування Валентини Коваленко позбавити 0,35 ставки трьох штатних працівників, серед яких — людина з інвалідністю та вагітна жінка. Викладачі поскаржилися ректору, і керівництво університету та профспілкового комітету змушене було втрутитися в ситуацію. Після зустрічі з працівниками кафедри було прийнято рішення про розподіл ставок, що відповідає чинному законодавству.

При цьому ректор під час особистого прийому пояснив В.М.Коваленко, що наразі вільної ставки немає. Однак комплектація кафедр науково-педагогічними кадрами ще триває. Після завершення цього процесу, якщо з’явиться вакантна посада, питання її працевлаштування буде розглянуто.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 34 Закону України “Про вищу освіту” прийом на роботу працівників – виключна компетенція керівника навчального закладу. Тому просимо не політизувати ситуацію», – повідомила прес-служба Черкаського національного університету ім.Б. Хмельницького.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
Дмитро
Дмитро
Найкраща оцінка ситуації від Mykola Rud - тут вже є робота і для СБУ: "Як професійний педагог. Прослухавши аудіозапис голосу вчительки, яка розмовляє із дітьми, можу зробити висновок про професійну непридатність не лише вчительки, а й директора. Він напевно мав вивчити аудіозапис. Якщо директор прослуховував цей запис і вважає себе педагогом - то мав зробити належний висновок із тої ситуації, яка склалась. Він також мав належно відреагувати НЕГАЙНО. На що він сподівався? Чому поводить себе так впевнено і навіть зухвало? Слід терміново втрутитись "Інституту педагогіки", підключити психологів і зробити дослідження записів спілкування педагога із дітьми. Це слід зробити якомога швидше, щоб відповідні органи мали цей документ на руках і могли посилатись на нього. Батьки не є педагогами і психологами - вони не мають кваліфікаційного права вирішувати чи варто - чи не варто захищати вчительку й директора школи. Це мають робити СПЕЦІАЛІСТИ. Директор і завідувач районної педагогічної структури мають бути звільнені. В нормі, вони безумовно винні і це не підлягає обговоренню. Їх службовим обов’язком є моніторинг процесу навчання і ВИХОВАННЯ. Вони для цього призвані та існують як інституція. На очах у всієї школи створено систему цькування дитини-інваліда... І у цьому приймає участь не лише вчителька, а й директор, який не зробив належних висновків... Він не міг не знати, як вчителька розмовляє із учнями – про це однозначно відомо колегам – адже вона кричить дуже голосно, що можливо є ознакою неадекватного стану нервової системи. Таке теж не можна виключити. Це може означати, що вища керівна структура курирує даний процес і направляє його у потрібному їм напрямку. Тобто – за попередніми висновками - це антидержавна діяльність. Очевидно, що у обласних структурах це відомо усім, хто мав би по службі це знати. Міське управління має зробити висновок і продовжити дослідження у всіх інших школах. Скоріш за все - це тотальне ураження нашого соціуму у даному регіоні й у даній сфері. Мій попередній висновок такий: у місті нездорова обстановка; судячи із промови директора у всіх управліннях педагогічної сфери міста домінує антиукраїнська та антидержавна агресивна позиція. За таких умов очевидно, що антидержавна = антиукраїнська робота ведеться планомірно і сплановано. Тут вже пізно робити висновки - слід діяти негайно. Одночасно із тим, слід діяти обережно, уважно стежачи за реакцією із метою упередження якихось небезпечних кроків із боку антидержавної агентури. Хочу зауважити важливу, на мій погляд, обставину: все це відбувається під час воєнних дій на Донбасі та на Луганщині."Текст коментаря
У Черкасах школярку виживають з класу через конфлікт із вчителькою
Олег
Олег
Пані Олена, не варто вороже ставитися до зауважень, навіть якщо вони Вам не зовсім приємні. Я в своєму коментарі не знайшов місця, де б я назвав Вас людиною другого ґатунку. Це по-перше. По-друге, вміти розмовляти двома-трьома-п'ятьма мовами це добре! Дуже добре! Але Ви все ж таки маєте одну РІДНУ мову? Ту мову, на якій Ви мислите, формуєте думки, спілкуєтеся подумки на одинці сама з собою? І чогось (хоча я знаю чого) мені здається, що для Вас такою мовою є російська. І як би Ви добре не знали і не полюбляли англійську, читали б книжки, слухали б пісні, для Вас завжди буде ближча та людина, що заговорить з Вами де не будь російською, а не англійською. Те саме і з українською. Тому у Вас на підсвідомому рівні "руцкагаварящій" більш свій, чим любий іншомовний. На цьому базується і поведінка, думки, дії. І це так у всіх, а не тільки у Вас. Тому Ви апріорі на боці продавчині і засуджуєте її опонентку. Щодо "Я пишаюся собою, бо ПОВАЖАЮ усiх людей незалежно вiд мови", то на мою особисту думку, люди варті поваги за власні вчинки, а не за слова, на якій би мові вони не були сказані. Стосовно ж "З повагою до вас,пане Олег (Олеже якось не солiдно!)", то знову Ви виказуєте себе, як "руцкагаварящую", бо українською звернення звучить нормально, правильно Олеже - в кличному відмінку, який при СРСР видушили з граматики, але з розмовної мови ні! Звертатися один до одного українською Петре, Олено, Олеже, Іване, Маріє і т.і. мало того, що правильно, так і милозвучно. Тай "пане Олег" краще вже звучить "пан Олег". Про комп'ютер - можливо Ви просто не знаєте, що в Windows (я маю сумнів, що Ви користуєтесь Linux-системою)на "языковой панели" можна в налаштуваннях додати українську мову і будете мати всю абетку української мови, в тому числі "Ї" і "Ґ". Таким чином не будете вводити в оману людей, які можуть вважати Вас безграмотною людиною. "Не треба принижувати та виховувати мене, як дiвчинку та вказувати на недолiки моеi мови!" - Ви так хворобливо сприймаєте критику? Ви не впевнені в собі? "Мене вчили найкращi вчителi мого мiста! Усi учнi мого класу вступили у вишi та зараз дуже поважнiособи!" Добре-добре, не треба так хвилюватися , бо Ви зараз ще й диплом свій покажете. А щодо "вступили у виші" і "зараз дуже поважні особи", то наявність закінченого вишу не завжди є достатнім для поваги до людини. "А вам треба бути чемним у ставленнi до жiнок." - буду щиро вдячний, якщо Ви вкажете мені, де я Вас образив як жінку, або був не чемний як з жінкою. На останок - Ви праві, в Фінляндії дійсно дві державні мови. І шведську за рідну там вважають біля 5% населення, та все ж таки вони знають і володіють фінською - коли до них звертаються фінською вони не відповідають шведською! І навпаки, якщо хтось звертається шведською, йому не відповідають фінською. Вловлюєте різницю з ситуацією українська мова - "руцкій язік" в Україні (какаяразніцанакакомязіке, ітакпаймут)? І на останок. Щоб Ви не вважали за образу чи неповагою до Вас, коли я називаю "руцкій язік", а не "російська мова", бо не існує "російської" мови. Таку назву вкорінили в українську мову більшовики на початку ХХ сторічча, коли насильно "ріднили" українську мову з москвинською. Ось дивіться, по москвинські є "Россия" і є "русский язык". А чому на українську мову перекладаються як "Росія" і "російська мова"? Правда, якось не зграбно? Бо, якщо "Росія" і "російська мова", то відповідно повинно було б "Россия" і "российський язык". Знову халепа виходить! Назвати їх мову "руською" теж не має сенсу, бо вони жодного відношення до Русі не мають, бо вона була лише Київська. Тай "Россіею" вони стали лише в 1721 р., завдяки тому, що їх цар Пьотр І своїм наказом переназвав Московію з князівства Московського на "Россию". А для щоб більше "примазатися" до славної історії Київської Русі, мову Мокши їхню назвав "руским язіком". Але це вже окрема тема.
«Лагідна» українізація, або жменя здачі для дурепи
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.