Тальнівському мисливцю погрожують через скандальне фото з мертвим шулікою

07 вересня 2016, 11:49

060920161428552554225

Тальнівець Олександр Франчук видалився з усіх соціальних мереж. Каже, що йому погрожують. Кілька днів тому він опублікував фото із вбитим шулікою. Розмістив його в інтернеті. Фото дуже обурило захисників тварин. Вони почали поширювати його мережою. Фотографію розмістили навіть політики – нардепи Олег Ляшко та Антон Яценко, пишуть Вісті Черкащини.

“Я мисливець, маю всі дозвільні документи. Вихідними полював у колективі”, – каже Олександр.

“Нас було сім осіб. Добували качок. Усіх розставили за номерами. Я чекав підльоту качки. Знічев’я роздивлявся місце, де стояв. Раптом бачу в кущах – здохлий шуліка. Очевидно, птах загинув кілька днів тому. Очі в нього вже виїли мурахи. Пір’я трималося погано. Я гукнув хлопців і ми сфотографувалися. Бо не щодня можеш потримати в руках такого птаха. Увечері прийшов додому. Виставив фото в соціальній мережі. Підпису не зробив”.

Франчук каже, що знімок зчинив бурю.

“Найперше його поширила захисниця тварин із Тального Аня Радченко. Подзвонила до мене з докорами. Я для сміху почав казати, що мовляв шуліки курчат ловлять. Вона розсердилася дужче. Фото пішло усією Україною. Почали писати, що це дуже рідкісний сокіл. Ледь не до Червоної книги занесений. Знімок виставили Яценко і Ляшко. Мені почали дзвонити з погрозами. Я видалився з усіх соціальних мереж. Думав, мине кілька днів і все заспокоїться. Куди там! Справа набирає обертів”.

Олександр запевняє, що має кількох свідків.

“Якби ми були вдвох чи втрьох – одна справа. А нас було семеро. Мисливці кажуть, що при потребі будуть свідчити й захищати мене. Я ні в чому не винен. Тепер моє життя перетворилося на пекло”.

Анна Радченко має свою точку зору.

“Я не впевнена, що Саша взяв би до рук дохлого яструба. За два дні він би закляк і крила в нього не рухалися. А на фото у птаха голова опущена. Крила розправляються вільно. Мисливці притуляють його до себе. Спочатку Сашко казав, що “ця гидота вбивала в бабці курей”. Потім змінив свою думку. Я розмістила фото в групі “Допомога тваринам Умань”. Утім не хочу карати Франчука. Досить і морального засудження або якогось штрафу. Визначити породу птаха важко. Треба бачити голову. Одні пишуть, що шуліка. Депутат Яценко написав, що це рідкісний хижак. Нібито якийсь бабук. Я дивилася в інтернеті. Схожий і на того, і на іншого”.

До Червоної книги України занесено лише так званого чорного шуліку.

Поділитись

Коментарі

Вгору