Мінрегіон гармонізував ДБН зі стандартами ЄС

19 квітня 2018, 21:50

Уряд ухвалив ключові рішення, направлені на гармонізацію державних будівельних норм зі стандартами Європейського Союзу та оптимізацію процедури і строків їх опрацювання, пише "Інфоміст"

Постанови, розроблені Мінрегіоном у співпраці з міжнародними партнерами, зокрема експертами BRDO, безпосередньо спрямовані на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС.

Як розповів "Інфомосту" віце-президент Академії будівництва Віктор Лещинський, на сьогодні також розглядається можливість запровадження одночасної дії ДБНів, розроблених за національними стандартами, й тими, що гармонізовані з нормами ЄС, на всі об’єкти будівництва, незалежно від класу наслідків. Також спрощується процедура розробки ДБН, зокрема, на 30 робочих днів скорочуються терміни перевірки та погодження ДБН.

– Затвердження запропонованих змін дасть можливість застосовувати гармонізовані Єврокоди при проектуванні всіх об’єктів будівництва та усунути технічні бар’єри з ЄС у торгівлі щодо будівельних виробів. У частині спрощення процедури розроблення ДБН – скорочується процедура погодження ДБН ЦОВВами на 15 робочих днів, а також усувається обов’язковість перевірки ДБН сторонніми базовими організаціями, – говорить експерт.

Додає: важливим кроком є ухвалення Верховною Радою євроінтеграційного закону щодо стратегічної екологічної оцінки. Вона здійснюватиметься на етапі розроблення важливих державних документів і у галузі містобудування зокрема. При розробленні програм враховуватимуться ймовірні негативні наслідки для довкілля та здоров’я людини, які можуть виникнути в результаті їхньої реалізації.

Ще один вагомий крок у 2018 році – це збір даних та пропозицій до написання Будівельного та експлуатаційного кодексу.

– На нього будівельне суспільство чекає не один десяток років. На сьогодні є багато законодавчих прогалин у сфері житлово-комунального господарства, а також щодо експлуатації будівель і споруд. Цей документ має охопити всі етапи будівництва – від ідеї та проектування до утилізації. Аби всі учасники будівельного процесу розуміли дорожню карту намірів, вкладання інвестицій, плановості економіки і отримання позитивного результату, – розповідає Лещинський.

Загалом, переконує, всі нововведення спрямовані на наближення українських норм до європейських, а це дасть змогу інтенсивніше залучати надійні інвестиції, поліпшувати ринок будівництва в Україні.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору