Черкаська міськрада підтримала петицію про збереження водної станції, проте нічим допомогти не може

31 жовтня 2023, 16:38

Міська рада частково підтримала петицію щодо надання допомоги в збереженні водної станції для використання за її прямим призначенням. Департаменту освіти доручили направити лист у головний офіс Товариства сприяння обороні України, аби вони розібрались у ситуації. Це все, що міська рада може вдіяти, кажуть в департаменті.

Петицію, яку зареєстрували влітку, набрала понад 500 підписів. Автори просили у влади не дати знищити водну станцію. Наприкінці вересня Черкаська міська рада частково підтримала звернення.

Голова обласного осередку Федерації водно-моторного спорту України Олексій Чендеков у коментарі Про все розповідає, що нещодавно направили лист в обласне ТСОУ й попросили передати станцію в користування.

"Ми зверталися з проханням передати громадській організації станцію, - каже Чендеков. - Організація фактично тут розташована та користується майном. Проте отримали від ТСОУ листа, що це не в їхній компетенції. Але ж вони приходять, проводять інвентаризацію. Якщо не в їхній компетенції, то чому вони це роблять тоді, не зрозуміло".

Черкаський обласний керівник ТСОУ Микола Самойленко не розуміє, чому все не може залишитися як є.

"Згідно зі статутом, у Черкаської обласної організації ТСОУ і в мене особисто немає повноважень щось комусь передавати, - каже Микола Самойленко. - Це рішення має ухвалюватися на рівні всеукраїнської організації, радою правління. Теоретично таке можуть розглядати, але яке рішення буде, це вже інша справа. Водночас я не розумію того, що затіяно. Це вже багато років є власністю ТСОУ. Ми за свої кошти побудували цю водну станцію. Тепер комусь захотілося нею володіти. Всі попередні роки ніхто нікому не заважав займатися і проводити змагання".

Міська влада в цій ситуації не може нічим зарадити, розводить руками начальник департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов.

"Я вже неодноразово казав, що це не є власністю міської громади, - пояснює посадовець. - Тому у міської влади майже немає важелів, аби якось впливати на цю ситуацію. Проте ми звернулися до всеукраїнської ТСОУ, аби вони втрутилися в ситуацію. Відповіді поки не було".

Нагадаємо, Товариство сприяння обороні України звинувачували у намірі продати станцію, де діти займаються водними видами спорту. Вона розташована на березі Дніпра, за адресою вул. Гагаріна, 9. Школи там орендують приміщення, проте термін договорів невдовзі закінчується і продовжувати їх керівництво ТСОУ нібито не збирається. Водночас, запевняють у Товаристві, мова про продаж станції ніколи не йшла.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору