В Україні з’явиться електронний кабінет пацієнта

10 січня 2024, 08:18

На початку 2024 року в Україні планують запустити електронний кабінет пацієнта. В ньому українці зможуть самостійно змінювати персональні дані та керувати деклараціями з сімейними лікарями. Запуск цього сервісу допоможе українцям у підтвердженні візитів до лікаря й унеможливить фіктивні записи.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак.

"На першому етапі впровадження пацієнтського кабінету користувачі зможуть повноцінно переглядати та розпоряджатися своїми персональними даними в ЕСОЗ – зокрема, деклараціями. Усі зареєстровані в кабінеті користувачі матимуть змогу переглядати, з яким лікарем та в якому закладі укладена їхня декларація, а також декларації їхніх дітей. У разі потреби там можна розірвати подану декларацію", – розповіла голова Гусак.

Таке нововведення повинне також полегшити роботу лікарям: їм більше не потрібно буде проходити довгу процедуру зміни персональних даних пацієнтів.

Доступ до електронного кабінету можна буде отримати в медичній інформаційній системі та в "Дії".

Нагадаємо, в Україні затвердили програму медичних гарантій на 2024 рік. На неї виділили 159 мільярдів гривень – це на 16 мільярдів більше, ніж торік.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору