Зубопротезування для військових та ветеранів: де безоплатно отримати послугу на Черкащині

28 травня 2024, 08:14

Національна служба здоров'я України спільно з Міністерством охорони здоров'я України запустили пілотний проєкт із зубопротезування для тих, хто захищає незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. 

«З 1 квітня 2024 НСЗУ розпочала оплачувати послуги із зубопротезування для окремих категорій осіб, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. На фінансування цього пілотного проекту з державного бюджету виділено 750 млн. грн. Наразі 2 надавачі у Черкаській області мають договір з НСЗУ на зубопротезування. За програмою вже отримали медичну допомогу 4-ро пацієнтів», - каже директорка Центрального МРД Алла Горбатюк.

На Черкащині військові та ветерани можуть отримати послугу із зубопротезування у Черкаській обласній стоматполіклініці та Смілянській міській стоматполіклініці.

Тариф на медичну послугу складає 2 765 гривень, до якої застосовуються коригувальні коефіцієнти відповідно до виду медичної послуги. Максимальна гранична вартість наданих медичних послуг одному пацієнту, згідно з постановою Уряду, не може перевищувати 14 984 гривні. Пацієнт може безоплатно скористатися пілотною послугою один раз протягом року. 

Послугу зможуть отримувати:

  • учасники бойових дій
  • особи з інвалідністю внаслідок війни
  • військовослужбовці

Аби отримати послугу із зубопротезування, потрібно звернутися до медичного закладу, який є учасником пілотного проєкту та вже уклав договір з НСЗУ.  Для отримання послуги потрібне направлення від лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) та копії документів з пред’явленням їх у оригіналі:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків
  • посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу)

Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці і потребують зубопротезування, також повинні отримати направлення від командира військової частини. А вже після цього звернутися до лікаря, який надасть відповідне направлення.

За інформацією пресслужби НСЗУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору