Жеребкування серед партій у міську раду відбулося не без проблем

09 травня 2014, 11:00

7 травня черкаська ТВК провела перше жеребкування та визначила номери, за якими назви партій будуть розміщені у виборчому бюлетені на виборах депутатів до міської ради.

Про це повідомляє ОПОРА.

Варто зазначити, що під час першого жеребкування ТВК зрозуміла, що пропустила Партію регіонів, тому вирішила почати процедуру знову. У зв’язку з цим наступного дня представники партії «Солідарність» подали адміністративний позов до суду на Черкаську ТВК, за їхніми свідченнями, у жеребкуванні були допущені грубі помилки.

– Зокрема, під час проведення другого етапу жеребкування було пропущено № 10 в списку місцевих організацій партій, після чого голова Черкаської МВК одноосібно прийняла рішення про пережеребкування, починаючи з номера 1. Разом із тим законом не передбачено проведення повторного пережеребкування у разі допущення помилки, – пояснює юрист Максим Полішкевич. – Крім того, кожного разу після вибору представником партії жеребка член ТВК повинен був перемішати жеребки, але цього проведено не було.

У таких діях комісії представники партії вбачають нечесну та непрозору систему визначення почерговості партій у виборчому бюлетені.

Увечері того ж дня о 16.00 відбулось судове засідання, на якому позов партії «Солідарність» було задоволено. Терміново вночі були зібрані члени територіальної виборчої комісії, які вирішили подавати апеляцію до вищої інстанції.

Отже, у бюлетені список партій поки що має такий порядок:

1. Партія Зелених України

2. Партія вільних демократів

3. Народна партія

4. Політичная партія «Нова Політика»

5. Радикальна партія Олега Ляшка

6. Партія «Об’єднання Самопоміч»

7. Європейська партія України

8. Соціалістична партія України

9. Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

10. Партія «Демократичний Альянс»

11. Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода»

12. Комуністична партія України

13. Партія «Громадянська солідарність»

14. Партія «Солідарність»

15. Партія «Рідне місто»

16. Партія ветеранів Афганістану

17. Партія Регіонів

18. Партія «Реформи і Порядок»

19. Партія пенсіонерів України

20. Партія промисловців і підприємців України

21. Партія Народної Довіри

22. Всеукраїнська Політична партія – Екологія та Соціальний захист»т

23. Партія «УДАР Віталія Кличка»

24. Партія «За Україну»

Варто зазначити, що окремі політичні партії ще до судового засідання розмістили у місті рекламу із зазначенням номеру партії у списку бюлетеня відповідно до жеребкування 7 травня. Мова йде про агітаційні борди партії «Рідне місто», на яких голова ГО «Громадська рада Черкас» Валентина Жуковська закликає голосувати за їх номер 15 у бюлетені.

Поділитись

Коментарі

Вгору