Завдяки енергоефективним заходам у школах Черкащини планують зекономити 11 млн грн

09 грудня 2016, 07:35

13251

Аби скоротити обсяги споживання газу, на Черкащині продовжується робота із заміни в навчальних закладах газових котлів на сучасні енергоощадні, інформує Діловий регіон.

За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Данилевського, очікується, що завдяки упровадженню енергоефективних заходів вдасться зекономити лише за перший рік експлуатації 1 456 тис. м куб. (11 684 тис. грн).

Посадовець додає, що при цьому в навчальних приміщеннях забезпечуватиметься нормативний температурний режим.

– Так, цьогоріч у 16 навчальних закладах зарезервовано газові топкові, натомість відремонтовано або ж збудовано нові котельні з твердопаливними котлами на дровах, пелетах, вугіллі, – говорить Валерій Данилевський. – Поміж таких: загальноосвітні школи на Шполянщині та Смілянщині. Для 12 навчальних закладів області, що опалюються від автономних газових котелень, окремо установлено додаткові твердопаливні котли піролізного типу, у 14 – у газових котельнях замінено котли на сучасні енергоощадні з вищим коефіцієнтом корисної дії. Між тим, майже 6,5 тисяч металево-пластикових вікон встановили, а ще утеплили більше десятка будівель. Також у кількох сотнях закладів провели капітальні ремонти внутрішніх систем опалення, дахів та покрівель, інженерних мереж тощо. Для цього залучали кошти з різних джерел, зокрема й грантових.

Коментарі

Вгору