“Залиште Соснівку успокої”, – черкащани виступили проти багатоповерхівок у районі

17 січня 2017, 10:30

1484583484-96

У Черкасах пройшло громадське обговорення проекту забудови Соснівки, пише Zmi.ck.ua.

Громада зібралася оговорити зміну цільового призначення з рекреаційного на житловий та внесення змін до детального плану території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 в місті Черкаси.

«Ми маємо зону історичного значення і її хочуть забудувати. Спілка археологів вже висловила свою думку. Весь процес і прийняття самих рішень були непрозорими. Думку людей не вислухали. Громадське слухання було формальним. Склалося враження, що нас хочуть обманути», - зазначив член виконкому міськради, головуючий на обговоренні Дмитро Кухарчук.

За словами директора департаменту архітектури, містобудування та інспектуванні Артура Савіна до міськради надійшло звернення від приватного підприємства «Міськбуд-плюс». Мовляв, на ділянці лежить будівельне сміття і псує грунт. Також підприємство переконане, що жителям потрібно житло. Тож пропонують звести будинки для 4 тис. черкащан. Ділянки знаходяться в оренді у підприємства і вони щороку сплачують за це кошти.

Як наголосив архітектор, завідувач сектору містобудівного кадастру у Черкаській міськраді Федір Балаба, всі 42 га не будуть забудовуватися. У підприємства 5,37 га за адресою вул. Менделєєва, 4, ділянка вздовж Дніпра, площею понад 3 га. Загальна площа 8,5 га.

«В межах своїх орендованих ділянок підприємець із залученням архітекторів представив свої пропозиції по використанню цих ділянок. Зміни ще не внесли. Якщо будуть позитивні відгуки екологів, археологів, виконкому, громадськості, лише тоді будуть вестися будівельні роботи», - запевнив Артур Савін та повідомив, що сам проти цього проекту.

Однак присутні дійшли висновку, що Соснівка потребує уваги. Яр дійсно треба рекультивувати, укріпити, там немає дерев. Детальний план території необхідний.

«Останнє слово буде за громадою. Ви знаєте хто там мешкає. Десятків років тому ділянки віддали суддям, прокурорам. Потрібно, щоб департамент архітектури провів громадські слухання. Без позитивного відгуку робіт не буде», - звернувся до черкащан міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Представники КСН запропонували збудувати в Соснівці лікувально-оздоровчі комплекси, відродивши район.

«В районні «Південний» пустують полігони, будуйте там. Залиште Митницю і Соснівку нашим дітям і онуками», - виступила представник КСН «Південний».

Позицію «Міськбуд-плюс» озвучив представник підприємства, який сам є черкащанином. Він зазначив, що на створення проекту витратили 1,5 млн. грн. Забудовник готовий створити якісну інфраструктуру: каналізацію, освітлення. Водночас просить жителів міста дати і заробити підприємству.

За результати обговорення громада звернулася до мера з проханням накласти вето на рішення черкаської міськради про внесення змін до детального плану території та до рішення про зміну цільового призначення.

За тиждень, 23 січня, о 16.00 в Будинку культури ім. Кулика відбудуться офіційні громадські слухання з цього питання.

Поділитись

Коментарі

Вгору