“За межею виживання”: черкаська підприємиця оголосила голодування – через кредит на бізнес її можуть позбавити майна

05 травня 2020, 19:45

Черкаська підприємиця Галина під стінами Черкаської ОДА відсьогодні влаштовує голодування й одиночний пікет. На це наштовхнув лист із банку, згідно якому вона винна більше 70 тисяч гривень. Причина в тому, що програма кредитного карантину для неї "не спрацювала".

На вимушеному карантині черкаська підприємиця Галина Капітон знаходиться з 16-го березня. Жінка отримала повідомлення, що з 17-го березня торгівельний центр, у якому розташований її дитячий магазин, зачиняють згідно із протиепідеміологічними вимогами. Торгувати онлайн вона не могла - у жінки немає ні фотозони, ні потрібного обладнання, ні налаштованої реклами чи сторінки, які необхідні для продажу товарів.

У період, коли Галині доводилося сидіти вдома без жодних заощаджень, торгівельний центр нараховував відшкодування комунальних і експлуатаційних витрат, а банк - відсотки...

- Власники торгівельних центрів із розумінням поставились до проблем підприємців і в період карантину не нараховують жодних коштів за оренду площі. Однак це наслідок не дії уряду країни, а бажання підтримати орендаторів - постанова, яку ухвалив Кабмін, має лише рекомендаційний характер і не забороняє нараховувати виплати за винайм торгівельних територій. Попередньо я взяла у банку кредит у розмірі 280 тисяч для розвитку бізнесу. Заощадити кошти, аби віддавати виплати помісячно наперед, не мала змоги - мій магазин зачинився наступного дня після того, як я отримала звістку про закриття торгового центру. Але до карантину оплачувала всю суму виплат, іноді навіть за декілька днів наперед, - обурюється Галина Капітон.

Попри обіцяні посадовцями кредитні канікули таку послугу підприємиця так і не змогла отримати. У банку їй відповіли на 49-й день карантину (29-го квітня), що досі чекають роз'яснення з Києва, як реалізувати ці канікули. Однак нещодавно у телефонній розмові працівник банку їй відповів, що вони - не державна установа, тож кошти на цю програму їм не виділяють.

- Уряд прийняв цей закон, але кошти на нього не виділив. Я - заручник беззаконня. Постанова № 211 забороняє мені працювати, але жодних послаблень чи компенсацій не передбачає. Навіть податки, які черкаський міськвиконком скасував, податкова досі не застосовує, - розповідає черкащанка.

Натомість декілька днів тому Галина Капітон отримала лист, у якому нарахована їй сума заборгованості - 71 тисяча 217 гривень. Окрім цього нарахують пеню та штрафи. А на додачу - банк може у примусовому порядку вилучити кошти шляхом стягнення застави чи іпотеки. Жінка зізнається: вона опинилася фактично на вулиці.

- Я вже два місяці прошу банк застосувати кредитні канікули, які анонсував уряд. Три тижні я сиділа на жорсткому карантині, а потім отримала лист із банку, в якому написано, що на моє майно накладуть арешт. Учора увечері отримала ще один лист - про дострокове припинення зі мною договору й передачу моєї справи в суд. Мене залишають на вулиці і в мене просто немає сил мовчати, - крізь сльози розповідає підприємиця.

У середу Галина побачила, що останніми відкриють торгівельні центри. У відповідь жінка звернулася до виконавчого комітету на прохання переглянути рішення, оскільки й надалі "карантинити" у жінки немає ні часу, ні, тим паче, грошей.

- Мене обурює, що магазинчики, площі яких набагато менші, ніж гіпермаркети, не можуть працювати. У нас і в кращі часи ніколи не було натовпу, а зараз - і поготів. Але все одно підприємці можуть забезпечити набагато краще дотримання санітарних вимог, ніж у великих магазинах. Із цим зверненням я звернулася до комісії з надзвичайних ситуацій і до проекту рішення виконавчого комітету долучили магазини, розташовані в торгівельних центрах. А в першому рішенні цього навіть не було, - розповідає Галина Капітон.

Учора після початку одиночного пікету до жінки підходили працівники Черкаської облдержадміністрації. Однак розповіли, що подібні питання - не в їхній компетенції.

- Мені розповіли, що я, як підприємиця, на свій страх і ризик веду власну справу. Потім зателефонували в банк, але відповідь не змінилася. Тоді чому держава забороняє мою діяльність, якщо я нічого не порушую і сплачую податки? Я написала лист до Президента. Не знаю, куди ще писати, - згадує черкащанка.

Свої послуги Галині Капітон запропонував юрист, який побачив пікет під адміністрацією. Але Галина наголошує: у неї нема грошей навіть на адвоката.

- Я не за межею виживання, а вже далі. Зараз я та моя родина утримуємося завдяки допомозі від родичів і друзів. Мені соромно жити на пенсію батьків, це принижує! Звідки брати гроші для лікування, щоденного життя чи виплату кредиту банкові, якщо досі не врегульоване питання пільгового кредитування? - обурюється жінка.

Через безвихідь жінка голодує та проводить одиночний пікет. Каже, що робитиме це з 8-ї ранку до 8-ї вечора, допоки питання не вирішиться.

Підготувала Євич Аліна

Поділитись

Коментарі

Павел сказав:

Ой какие бедненькие спекулянты. А накручивать цены в 500% нормально? Предприниматель производит, а не занимается спекуляцией. Голодуй дальше, с таким телосложением можно год на воде жить.

Олександр. сказав:

Сподіваюся ваші гнилі слова вам повернуться в стократному розмірі.

Ира сказав:

Ты сначала свой бизнес открой, ч***ник, а потом о чужом телосложении и спекулянтах говори.

Ольга сказав:

Павел,смотрите,не подавитесь собственной желчью

Татьяна сказав:

Как тебя земля носит, такого урода !

Скептик сказав:

Щоб ти та всі твої нащадки подохли. Таких скотів не повинно бути на світі.

игор сказав:

продолжай и дальше платить только за шо непонятно

Данила Багров сказав:

Надо на требование банка подать иск в суд и попросить суд запретить трогать имущество до решения вопроса по сути, Девчонка права на 500%, а банк конченный….но бороться надо…

Данила Багров сказав:

Нужно подать иск в суд на требование банка, и попросить суд обеспечить иск, путём запрета трогать имущество , до решения вопроса по сути, банк конченный, но бороться надо….

Дмитро сказав:

Выходит непонятно:
Я голодаю и мне нечем платить за кредит
Но аренду я плачу чтоб местечко прибыльное не потерять

Попахивает попыткой ухода от уплаты кредита….
А в интернете люди торгуют на ура, используя свой телефон и ламинат для фона.
Но банк не прав 100% таким предпринимателям нужны кредитные каникулы.

Скептик сказав:

Когда всякий дебил, который не разбирается в этом пишет свои комментарии, то понимаешь, что зеленого гам.а еще полно вокруг

Скептик сказав:

И еще, покупать детское через интернет, на это идут немногие, т.к. очень сложно с размерами. Поэтому лучше молчать, чем писать лишь бы что.

Алена сказав:

Позвольте с вами не согласиться. Вот как-раз детское и покупают через интернет. На всех сайтах есть размерная сетка, а вы спокойно можете померить и длину малыша, и объём его грудки. талии у него ещё нет))), объём бёдер тоже не нужен. Очень многие покупают прямо от производителя, вдвое дешевле, без посредников. У меня и моих подружек в этом богатый опыт.

Юрий сказав:

Полностью вас поддерживаю. Как раз упомянутый Аваль даёт эти каникулы, массово. У самого по 4-м кредитам дали каникулы. Мне вот интересно, неужели нашей героине аваль ничего не предложил с начала карантина и дотянул до таких писем????

Андрій сказав:

А чому персональні дані вказані особи? Це порушення

Вввв сказав:

Зе..х дасть 1тис допомоги , колись там

Черкащанка сказав:

Галина! Не голосуйте! Це їхня мета ,щоби ми всі вимерли! Живіть назло ворогам України!

Вгору