“Їм важливо бачити, що їх не забувають”: “ЧЕРКАЩАНИ” вшанували ветеранів області

10 травня 2021, 15:30

День пам’яті та примирення вже як кілька років відзначають в Україні замість декомунізованого “Дня перемоги”. Депутати Черкаської обласної ради від ВО “ЧЕРКАЩАНИ” традиційно вшановували ветеранів майже у кожному населеному пункті Черкащини. Таким чином вкотре зауважили на важливості зберігати пам’ять про тих, хто не шкодуючи життя гнав ворога геть з рідної землі.

Анатолій Ткаченко, директор ПрАТ "Лебединський насіннєвий завод", депутат обласної ради, розповідає, що на Шполянщині лишилося трохи менше 200 ветеранів та осіб прирівняних до них і з кожним роком ця цифра зменшується.

– В Україні немає такої родини, якої б не торкнулись події тих літ. Для нашої  родини цей день теж особлива дата. На війні загинув мій дідусь. І ми щороку  9-го травня всі разом: і дорослі, і малі, ідемо до обеліска Слави, щоб схилити голови в пам’ять про мільйони загиблих, розповідаємо дітям і онукам військові історії й сподіваємось, що цей ланцюжок пам’яті не перерветься. Переконаний, якщо кожен дорослий українець буде вчиняти так само, пам'ять про звитягу українських воїнів буде жити у віках і слугуватиме надією на завершення і сьогоднішньої війни на Сході України, - переконаний Анатолій Миколайович.

Голова Черкаської обласної ради, депутат облради  від ВО «ЧЕРКАЩАНИ»  Анатолій Підгорний,  разом з Олександром Коваленком, керівником фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в обласній раді, привітали ветеранів Катеринопільщини із Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

- Війна торкнулася тисяч родин черкащан, зокрема і моєї - обоє дідусів служили на фронті. У ці дні важливо вшанувати пам'ять про  тих, хто брав участь у боротьбі з нацизмом і приділити увагу тим небагатьом, хто ще живий. Для ветеранів важливо бачити, що їх не забувають, не кинули напризволяще, а для нас - це можливість ще раз усвідомити ціну мирного життя, почути реальну історію найбільш кривавої та жорстокої війни від очевидців, земляків, - каже Анатолій Вікторович. - Ще будучи депутатом, напередодні 8-9 травня завжди підтримував ветеранів Другої світової війни у рідному Тальнівському районі. В останні роки намагаюся відвідувати ветеранів у різних куточках нашої області. Зокрема, минулоріч зустрічався із Семеном Побірченком у Корсунь-Шевченківському.  Цьогоріч разом із депутатом обласної ради Олександром Коваленком відвідали ветеранів Катеринопільщини: Степана Поліщука та Степана Уманця. Вручили подарунки, поспілкувалися. Обом чоловікам вже глибоко за 90, проте вони активно ділилися спогадами про минуле й розповідали, як живеться сьогодні.   

Зі слів Олександра Коваленка, шани та поваги заслуговує кожен, хто боровся проти ворога.

- Ми традиційно піклуємося про тих, хто боровся з нацизмом у Другій світовій війні. Уже другу каденцію щороку разом із представниками місцевої влади формуємо подарункові набори й вручаємо їх не лише ветеранам, а й учасникам тих подій та вдовам загиблих.  Лихо війни торкнулося багатьох, у моїй родині, теж були фронтовики. І хоч зараз ті події сприймають по різному, а вже сьомий рік триває війна на сході нашої держави, проте я вважаю, що кожен, хто боровся за волю українського народу та мир у власній державі,  заслуговує на шану й повагу, - каже депутат.

У ці пам'ятні дні представники ВО "ЧЕРКАЩАНИ" відвідали ветеранів у кожному населеному пункті області.

*іміджевий матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору