Подвійні стандарти: Польща масово імпортує цибулю ріпчасту з росії, протестуючи проти продукції з України

27 лютого 2024, 19:11

На тлі масових протестів польських фермерів проти імпорту української продукції, аналітики EastFruit звертають увагу на "кричущі факти" подвійних стандартів польської влади та аграрної громадськості. Зокрема, абсолютно ніхто не звертає жодної уваги на масовий імпорт цибулі з країни-агресора, водночас польські протестувальники перекривають кордон з Україною, блокуючи ввезення продукції з нашої країни.

За даними офіційної торговельної статистики Польщі, росія була найбільшим постачальником цибулі на ринок Польщі з країн, що не входять до ЄС, і третім після Німеччини та Нідерландів загалом! Від початку сезону (серпень 2023 року) до кінця грудня 2023 року Польща закупила в російських постачальників 24,3 тис. тонн цибулі. Для порівняння, Україна поставила за цей самий період майже в 500 разів менше цибулі в Польщу, ніж росія. До речі, навіть Казахстан і Узбекистан поставили менше цибулі в Польщу, ніж російські експортери.

Це не дивно, бо зараз оптові ціни на цибулю в росії у 2,5 раза нижчі, ніж ціни в Польщі. Відповідно, Польща не в змозі конкурувати за ціною з російською цибулею і місцеві трейдери із задоволенням її закуповують у країни-терориста.

"Польща входить до топ-10 найбільших світових експортерів цибулі. Причому експортує цю цибулю Польща переважно в країни Євросоюзу, а також в Україну. Однак масовий імпорт дешевої цибулі з країни, яка відкрито заявляє про бажання знищити Польщу, не викликає в польських фермерів жодних протестів", - зазначають аналітики.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору