Яку допомогу по безробіттю можуть отримати черкащани?

21 лютого 2024, 11:27

Олександр Джур,

директор Черкаського обласного центру зайнятості

Допомога по безробіттю надається громадянам України, які отримали статус безробітного.

Допомога по безробіттю призначається в залежності від наявного страхового стажу, сплати єдиного внеску за останні 12 місяців до набуття статусу безробітного, статті звільнення.

Застрахованим особам допомога по безробіттю призначається відповідно до страхового стажу до 3 років на 180 календарних днів, і далі – за кожні 3 роки страхового стажу додається 30 календарних днів, а понад 30 років - 360 календарних днів.

Для осіб передпенсійного віку, за два роки до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу, тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують місяцю реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду: до 3 років - 50 відсотків; від 3 до 6 років - 55 відсотків; збільшення на кожні 3 роки стажу – додається по 5 відсотків до понад 30 років - 80 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перша половина строку тривалості виплати допомоги по безробіттю - 100 відсотків; у подальшому - 50 відсотків.

Під час дії правового режиму воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року (на 2024 рік - 7100 гривень).

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю у даному випадку становить 2500 гривень.

Особам, визнаним в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної мають страховий стаж менше семи місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених пунктами 347 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами;

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю у даному випадку становить 1500 гривень. 

Молоді, яка не має страхового стажу або внутрішньопереміщеним особам, які не мають документів, не можуть підтвердити періоди трудової діяльності, страховий стаж, тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 120 календарних днів в мінімальному розмірі 1500 гривень.

Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів, для осіб передпенсійного вік, за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу, тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору