Які нові об’єкти з’являться в черкаських парках цього року

04 травня 2019, 16:02

Ботнар розповів, чому Черкасам потрібно стати спортивною столицею

Про те, як розвиватимуть місцеві парки й пляжі в 2019 році розповів заступник міського голови Юрій Ботнар, пише "Zmi.ck".

Про черкаські парки та пляжі

– На парки та пляжі цього року вперше за всю історію депутати Черкаської міської ради виділили 40 млн грн. Перетворення відбуватимуться зокрема в парку «Сосновий бір», «Хіміків», «Перемога», «Казка», «Європейський», у «Долині троянд» та у скверах «Митницький» і «Юність». І це, подекуди, будуть дуже докорінні зміни.

На майже 2 млн грн придбаємо новий інвентар та техніку для утримання паркової інфраструктури.

Які нові об'єкти з'являться в черкаських парках цього року

Сосновий бір

– Плануємо збудувати тут нове освітлення, реконструювати Міст кохання, облаштувати майданчик для вигулу та дресирування собак. І попри складнощі, сподіваємося цього року потішити містян уже встановленим і робочим атракціоном «Колесо огляду».

Парк «Перемога»

– Тут облаштуємо нове освітлення, аби люди могли гуляти в ньому ввечері. У планах – створювати цікаві атракції, притаманні для вечірнього часу. Можливо, лазерні проекції. Це стосується не лише цього парку.

Які нові об'єкти з'являться в черкаських парках цього року

Також хочемо встановити тут систему поливу. Це надзвичайно важливо, тому що саме через відсутність зрошення сохне трава. Система поливу – це однозначно корисно, маємо дбати, аби в Черкасах було якомога більше зелені і квіту.

Найближчим часом плануємо оновити “Літак”. Переконаний, що черкасцям сподобається. Натомість наразі цей пам’ятний знак просто небезпечний.

Дитячий парк

– Цього року в ньому встановимо нове освітлення, відремонтуємо адміністративну будівлю. Також почнемо розробляти проект для реконструкції фонтану й вхідної групи. Думаю, вже наступного року парк буде суттєво оновлено і він стане ще однією окрасою центру міста.

Про набережну

– Черкаська набережна – це чудове місце для відпочинку та прогулянок. Але зараз на часі її ремонт. Цього року почнемо з виготовлення ПКД. На жаль, частиною набережної опікується «Дирекція парків», частина – у приватній оренді, і ще частина – на балансі департаменту архітектури та містобудування. Це створює суттєві бюрократичні перешкоди.

Які нові об'єкти з'являться в черкаських парках цього року

Ще однією родзинкою в нашому місті може стати вертикальна клумба. У Шанхаї, Мадриді та в інших містах світу бачив такі клумби – це дуже гарно. У нічному освітленні вони мають просто чарівний вигляд. Зараз ми ще визначаємося з місцем, де б її краще було розмістити. Поки хотів би бачити її саме на набережній.

Також збираємося виготовляти ПКД для реконструкції скверів за обласною радою та імені В’ячеслава Чорновола на Хімселищі, побудувати скейт-парк на території Європейського парку, що розташований у мікрорайоні Митниця.

Про пляжі

Які нові об'єкти з'являться в черкаських парках цього року

– Продовжимо впорядкування двох комунальних пляжів – Митницький і Соснівський. Зокрема на Митницькому маємо облаштувати сучасний дитячий майданчик, а на Соснівському звести будиночок для обслуговуючого персоналу. Придбати туди рятувальну вежу і загалом провести впорядкувальні роботи, щоб пляж був схожий на пляж, а не на дике узбережжя.

Про Долину троянд

Які нові об'єкти з'являться в черкаських парках цього року

– У цьому році заплановано суттєво оновити Долину троянд. Хочемо облаштувати в ній зручні доріжки з твердим покриттям, облаштуємо кімнату матері та дитини. Спочатку ми планували встановити їх три, в різних парках, однак поки що зробимо одну. Послухаємо всі "за" та "проти", з’ясуємо, що можна додати, як покращити. А вже потім вирішимо, в яких парках, скверах, зонах відпочинку обладнати. Я бачив таку кімнату у Івано-Франківську і вона чудово сприймається матерями, бо це дуже зручно.

Окрема тема – із реконструкцією скверу Юність, яка відбудеться вже цього року.

Зараз коригуємо проектну документацію. Впевнений, що це стане окрасою нашого міста й ще однією родзинкою Черкас.

Читайте такожМер розповів про сквер, набережну, пляжі та нові об’єкти в Черкасах.

 

Коментарі

иван сказав:

спец по освоению денег

черкащанин сказав:

думаю можна было уменьшить апетит на парках. Выделить +10 млн.на новые тролейбусы (или б/у), а также 2-3 млн. на проектирование и постройку тролейбусных линий в микрорайоне Митница

1 сказав:

спец по освоению денег на дурость

Вгору