Як черкаські військові обживаються на кордоні (відео)

16 квітня 2014, 17:05

Перебуваючи на Донеччині, свої намети черкаські прикордонники облаштовують по-домашньому: камуфляжна атрибутика, українська символіка, ікони та навіть телевізори. В селі Амвросіївка вони вже місяць захищають українські рубежі від російських окупантів, повідомляють "ВІККА-новини".

За час перебування на Донеччині черкащани вже обжилися цілим поселенням. На периметр російські війська вони не пускають. Воювати теж не бояться.

– Постійно в кожному наметі в офіцерів і прапорщиків зброя в готовності до дії, а солдатський склад зброю отримує в загальному наметі для зберігання, – розповідає підполковник Олександр Кобзар.

У своєму гарнізоні – свої і правила. Містечко помережили черкаськими вулицями. А у військових наметах облаштували домашній затишок. От тільки родичів бракує. Проте їх військові бачити не квапляться.

– Щоб не розслаблялися. Краще ми почекаємо зустрічі вдома, – пояснює начальник Навчального центру Державної прикордонної служби України Ігор Момот.

У таборі не мерзнуть, запевняють прикордонники. Такі страхачки називають звичайними вигадками недоброзичливців.

– Топимо цілу ніч із 18 години до 8 ранку. Щоб було тепло, не мерзли, – каже лейтенант Олексій Штефанюк.

Дровами запасаються в найближчих лісосмугах, вишукуюючи сухостій. Його за добу спалюють по кілька тонн. Військові кажуть: наметове містечко – це та ж казарма. Тільки його можна зняти, скласти в машину та поїхати далі.

– Курсанти більше мають побачити реалій життя, реалій прикордонної служби. Вона не легка. Вона тільки на картинках вважається романтикою. А тут важкі повсякдення будні, навчання, практика несення служби, постійно зі зброєю, використанням техніки, – констатує заступник начальника мотоманеврової групи з персоналу Василь Польовий.

Прикордонники ще не знають, коли повернуться додому. Але в один голос кажуть: готові стояти за Україну до останнього.

Поділитись

Коментарі

Вгору