Як черкащанам отримати кошти на муніципальну няню

10 квітня 2019, 11:36
Як черкащанам отримати кошти на муніципальну няню

Фото тематичне з мережі інтернет

Із 1 січня в Україні запрацював проект «Муніципальна няня»,  метою якого є підтримка батьків через державну компенсацію частини витрат на послуги няні для дітей віком до трьох років.

Згідно з проектом сума відшкодування дорівнює розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, тобто 1 626 гривень на місяць. Компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків. Її отримувачі – батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Хто може стати нянею?

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дитиною. Це можуть бути і бабуся/дідусь дитини.

Що та куди потрібно подати для призначення допомоги?

Звертатися слід до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Необхідно зібрати пакет документів: заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»; копію договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»; документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги з догляду за дитиною (може бути: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку); копія свідоцтва про народження дитини; копія паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»; документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку заявника; рішення про встановлення опіки (у разі наявності); заяву із зазначенням рахунка, відкритого у банківській установі на ім’я заявника.

Який розмір допомоги?

Допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шестирічного віку на визначений договором термін. З нового року ця сума становить 1 626 гривень.

Як та коли здійснюватиметься виплата компенсації?

Щомісяця, за умови подання заявником до 5 числа місяця в управління соціального захисту населення підтверджуючих документів про витрати на оплату послуги з догляду за дитиною «муніципальній няні».

Нагадаємо, що у Черкасах такою послугою вже користується одна родина.

Надія Маловиця стала першою муніципальною нянею у Черкасах. Обов'язки жінка виконує з першого березня. Однорічного Тимофія доглядає тричі на тиждень. Такими є умови договору, який вона уклала з мамою хлопчика свою невісткою Людмилою Маловицею.

- Я бабуся, я вожуся зі своїми онуками. І коли запропонували, то я була дуже рада, що є така можливість допомогти дітям і заробити собі гроші, - каже жінка.

Читайте такожМуніципальні няні: коли на Черкащині стане доступна безкоштовна послуга.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору