Муніципальні няні: коли на Черкащині стане доступна безкоштовна послуга

25 січня 2019, 12:00

Державну програму "Муніципальна няня" впроваджує Міністерство соціальної політики України. Згідно із проектом, держава відшкодовуватиме сім’ям кошти за послуги няні у розмірі чинного прожиткового мінімуму 1626 гривень. Для таких нянь передбачено врахування соціального стажу.

Про це розповідають у сюжеті UA: Cherkasy

Черкащанка Людмила Маловиця - мама двох хлопчиків (10-ти та одного року). Під час першого декрету їй допомагали доглядати за малюком дідусі та бабусі.

- Коли я вийшла на роботу, то старшому сину вже було рік і вісім місяців. І на той момент такої програми не вистачало. В садочок його віддавати ще не хотіли, а доглядати за ним просили бабусю, - розповідає молода мама.

Зі слів директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Олега Гудзенка, уряд розробив програму "Муніципальна няня", згідно із якою якщо дитина не досягла трьох років, а мама вже хоче вийти на роботу, сім'я може скористатися послугами няні. Щомісяця родині повертатимуть 1626 гривень.

- Такі няні мають бути оформлені як підприємці. Департамент соцполітики буде слідкувати за наданням якісної послуги. Також таким няням будуть нараховувати соціальний стаж, - зазначає чиновник.

Як повідомив пан Гудзенко, цю програму уряд має затвердити протягом найближчих дев'яти днів.

Вгору