«Я людина загартована, звик до ризику», – черкаські рибалки про дії в надзвичайній ситуації

13 лютого 2018, 17:15

Із початку року чотири людини на Черкащині провалилися під кригу, троє загинули. Останній випадок стався буквально днями в Черкаському районі поблизу села Червона Слобода. А згодом надійшло повідомлення про рибалок, що опинилися на відірваній крижині. Через різкі перепади температур крига тоншає і ризик провалитися збільшується. Рятувальники радять бути обережними на водоймах і ходити лише там, де є перевірена стежка. Чи знають черкаські рибалки, як діяти в екстреній ситуації, цікавився Прочерк.

Михайло, викладач

Одразу треба мотузку подати, щоб витягти людину. Підповзти по кризі і витягати. Ну, а якщо лід тонкий і не можеш допомогти, то краще рятувальникам телефонувати. А якщо сам провалився, то треба вибиратися спиною. Так більше шансів врятуватися.

Олександр, рибак

Якщо хтось у воді, то не треба підходити близько, щоб самому не впасти. Треба стрімголов бігти і звати на допомогу, дзвонити рятувальникам. Якщо упав сам, то вибиратися треба спиною, а ногами пробувати зачепитися за лід.

Ігор, електрик

Все просто: близько не підходитиму, прив’яжу мотузку до себе і кину тому, хто тоне. А із собою треба мати щось гостре – ніж чи викрутку коротку, якщо упав, ними можна допомогти собі вибратися.

Олександр, пенсіонер

Треба слідом стрибати і рятувати, якщо немає мотузки. Я людина загартована: Афганістан пройшов, на Чорнобилі був – звик до ризику. Колись був сам провалився, то і врятував себе. Перевернувся на спину, зачепився руками за лід і потихеньку виповзав, ногами допомагав. Так і вибрався.

Рятувальники ж радять, коли ідете на лід, обов’язково брати із собою мотузку, а також цвяхи, щоб за їх допомогою зачепитися за кригу і допомогти собі. Також наполегливо просять не йти на кригу, коли потепліло.

Вгору